Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До зруйнованої бібліотеки в Ізюмі передали українські книги

Фото: фонд "Толока".
Кожен може долучитися до поповнення книжкового фонду Ізюму.

Гроші на придбання книг збирали на фiналі всеукраïнського конкурсу молодих композиторів ім. Лятошинського.   

Днями дитячу літературу передали до центральної бібліотеки Ізюму. За час окупації майже весь книжковий фонд тут було знищено. У громаді постраждали більшість бібліотек, а Кам'янська сільська бібліотека була знищена повністю. Акцію організував фонд громади Харкова "Толока".

"На жаль, під час окупації у нас одна філія, Кам'янська сільська бібліотека, була практично повністю знищена будівля дуже постраждала, а книжковий фонд і палили, і розкидали, і топтали. У самому ж місті втрачено 30% книжкового фонду розкрадено, знищено. Загалом із 62 тисяч книг, які налічував книжковий фонд до повномасштабного російського вторгнення, зараз майже нічого не залишилось", - розказала виконуюча обов’язки начальника управління культури Ізюмської міської ради Марина Колобородна.

Дитячу художню літературу уже поставили на полиці, у дні зимових канікул її зможуть читати діти з різних частин міста.

 За словами Марини Колобородної, подібна ініціатива поки що єдина, допоки бібліотека не отримувала книг від фондів, недержавних організацій та сподівається, що в подальшому книжковий фонд бібліотек громади буде значно поповнено. 

"Коли ми перебували в окупації, потреба в книжках була величезною ми тривалий час були без інтернету, світла та зв'язку, і люди знаходили порятунок саме в книжках. Вони приходили в бібліотеку й раділи можливості хоч якось відволіктися, переключитися, — розповідає Марина. — Сьогодні ж особливо тішить, що люди приходять і запитують книжки саме українською мовою. Багатьом уже навіть не хочеться брати в руки книжку російською, у людей відторгнення".

Допомогти відновити книжковий фонд бібліотек Ізюмської громади можна, долучившись до збору книжок: подарувати україномовні книги із власних бібліотек.

Як саме передати україномовні книжки, можна дізнатись за номером телефону 095-131-07-23 (Оксана Вікторівна).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.