Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ЗНО-2022 у Харкові: тести під час навчального року та менше математики

Тестування з першого предмету відбудеться 23 травня.

У Міносвіти та науки опублікували розклад зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році. Через довгі карантинні канікули випускникам доведеться одночасно доучуватися у школі та писати тести.

Як і цього року, на школярів чекає довга четверта чверть. У Харківській міськраді вже заявили про те, що навчальний рік продовжиться і у червні. А вже 23 травня перші випускники писатимуть тести з фізики.

Тести переносити не будуть

З 1 лютого до 9 березня 2022 року проходитиме реєстрація абітурієнтів на зовнішнє незалежне оцінювання. Про це йдеться у наказі №1166 Міністерства освіти і науки. Запрошення-перепустки на проходження тестів можна буде завантажувати зі своїх електронних кабінетів до 29 квітня 2022 року. У них буде вказано дату та місце проведення тестувань.

Графік проведення тестувань:

  • Фізика — 23 травня
  • Хімія — 26 травня
  • Українська мова та література — 31 травня
  • Математика — 3 червня
  • Іспанська, німецька, французька мова — 6 червня
  • Англійська мова — 7 червня
  • Історія України — 10 червня
  • Географія — 14 червня
  • Біологія — 17 червня

Тож, 11-класникам доведеться поєднувати навчання у школі та тестування. У Центрі оцінювання якості освіти стверджують, що ці два процеси один одному не завадять.

"Календар проведення зовнішнього незалежного оцінювання узгоджувався з керівниками департаментів освіти всіх областей України. Він дуже довго лежав на підписі у міністра, його дуже уважно вивчали та довго сумнівалися перед тим, як підписати. Оскільки він уже підписаний, то я впевнений, що враховано всі ризиковані "моменти", — розповів KHARKIV Today директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Цього року ЗНО теж не переносили, незважаючи на нескінченні карантини та канікули. А ось 2020-го, коли школярі вперше вчилися віддалено, тестування почалося на місяць пізніше, ніж звичайно, наприкінці червня.

Освіта спрощується

Наступного року тестів з математики буде менше, і на їх проходження приділяється менше часу. Але це стосується лише профільного рівня.

У 2021 році тест з математики розділили на два рівні: стандартний та профільний. ЗНО з математики стандартного рівня є обов'язковим для всіх випускників. Воно перетворюється на стандартну систему оцінок і зараховується як державна підсумкова атестація.

Профільний рівень — для тих, хто у школі вивчав математику поглиблено і планує вступати на спеціальності, де цей предмет обов'язковий.

У стандартному тесті було і залишається 26 завдань, які потрібно виконати за 120 хвилин. У профільному тесті цього року було 34 завдання, які треба було виконати за 210 хвилин. Наступного їх залишиться 32, а час виконання скоротиться до 180 хвилин.

Репетиторка з математики та засновниця навчального центру Олександра Руденко вважає, що спрощення тесту погано позначиться на освіті абітурієнтів.

"Вони постійно спрощують ЗНО. Цього року з математики зробили тести простіші, прибрали ті завдання, які стосуються мислення, і залишили одні тести", — розповіла викладачка KHARKIV Today.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли харківські школярі повернуться за парти після осінніх канікул

Цей фактор, а також те, що два роки поспіль скасовувалась підсумкова атестація для 9-класників, дивним чином позначилися на харківському ринку репетиторських послуг. Викладачі очікували, що через нескінченні канікули та карантини попит на репетиторів зросте. Але виявилося навпаки.

"Доходи людей знизилися, це по-перше. Але якщо у 90-ті роки люди не їли, не спали, але дітям освіту оплачували, то зараз ставлення до освіти змінилося. Нинішнє покоління батьків — це якраз діти 90-х, вони росли, коли вища освіта втратила цінність, тому і у навчання дітей не вкладаються", — каже Олександра Руденко.

У 2021 році вперше за багато років у серпні в її освітньому центрі не було повністю заповнено розклад, є вільні години і зараз. Приблизно така сама ситуація і в інших репетиторів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.