Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Злочинне угрупування відбирало квартири у самотніх пенсіонерів у Харкові

Фото: СБУ
До складу групи входила жінка, яка входила в довіру під виглядом співробітниці соцслужби.

За даними СБУ, шахраї працювали протягом трьох років.

У Харкові двоє чоловіків і жінка відбирали квартири у пенсіонерів. Вдома у членів угруповання пройшли обшуки, були знайдені підроблені доручення, правовстановлюючі документи на квартири, списки самотніх пенсіонерів та інші докази протиправної діяльності. Про це повідомив представник управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

"До складу організованої злочинної групи, яка діяла з 2018 року, входило троє харків'ян. Кожен з учасників організованої групи виконував заздалегідь обумовлені злочинні функції. Зловмисники підшукували самотніх пенсіонерів з нерухомістю в Харкові. Під виглядом працівників соціальних служб вони втиралися в довіру до літніх людей, обманом отримували зразки їхніх підписів і почерків, а також документи на квартиру. Потім учасники групи підробляли довіреності від імені власників на право розпорядження нерухомістю і продавали її ", — розповіли в СБУ.

Правоохоронці задокументували, що для показу квартир потенційним покупцям зловмисники насильно вивозили власників за межі міста.

За даними поліції, до складу організованої групи входили 43-річний безробітний, 69-річний пенсіонер, який працює сторожем в дитячому саду і 40-річна безробітна. Остання працювала під виглядом співробітнці соціальної служби.

Усім учасникам злочинної групи повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групою), ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 146 (закінчений замах на незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підробка документів, вчинена організованою групою), ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.