Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зі звільнених населених пунктів Харківщини евакуювали 9000 жителів

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Обстріли по громадах, близьких до лінії зіткнення, тривають.

Під тимчасовою окупацією перебувають 6% територій Харківської області.

Станом на 26 вересня зі звільнених територій Харківської області евакуйовано майже 9000 жителів. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.

"З цих деокупованих територій наразі нами було евакуйовано майже 9000 людей. Якщо ми говоримо про Вовчанську, Куп'янську громади, то там і надалі тривають обстріли, оскільки вони знаходяться ще близько до лінії зіткнення, і наразі 6% території області знаходяться все ж таки ще під тимчасовою окупацією ворога", — сказав Синєгубов.

На звільнених територіях продовжують відновлювати комунікації. 26 вересня частково відновили електропостачання в місті Балаклія, зі світлом — близько 11 000 містян (77%). Також відновили електропостачання в міській лікарні, центральній котельні, трьох школах, поліклініці, на очисних спорудах та водозабірній інфраструктурі.

В Ізюмі роботи тривають. Як пояснив Олег Синєгубов, там складність полягає в тому, що заміновано багато територій.

"Далі дуже важливо. Ми після міста Балаклія рухаємося в бік Ізюму. Ці роботи тривають паралельно, незалежно один від одного, однак все одно десь ми прогнозуємо — можливо, два тижні, можливо, більше нам знадобиться, щоб під'єднати до електромереж місто Ізюм. Там інфраструктура більше зруйнована, ніж у місті Балаклія, однак все одно ми над цим працюємо фактично цілодобово. Робота ускладнюється тим, що заміновано практично все", — сказав Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, волонтери допомагають виїхати мешканцям деокупованих територій. Запити на безкоштовну евакуацію приймають від жителів Куп'янська, Вовчанська, Ізюма, Великого Бурлука, Дворічної, Балаклії та інших звільнених населених пунктів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.