Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителів Харківщини закликають не купувати рибу

Фото: ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області
На стихійних ринках можуть продавати загиблу рибу.

Після підриву російськими загарбниками Каховської гідроелектростанції на Херсонщині, Миколаївщині, Запоріжжі та Дніпропетровщині почався масовий мор риби.

Є люди, які хочуть заробити на цьому і почали продавати таку рибу. Однак їсти таку рибу дуже небезпечно. Тому Головне управління Держпродспоживслужби у Харківській області звернулося до жителів Харківщини із закликом не купляти рибу та до поліцейських із проханням заборонити стихійну торгівлю рибою.

"Наполягаємо на повній забороні реалізації будь-якої риби (живої, снулої, в’яленої) у місцях стихійної торгівлі на території Харківської області. Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області письмово звернулося до Національної поліції з проханням, щоб правоохоронні органи максимально сприяли у вирішенні цього питання. Рекомендуємо жителям поки взагалі утриматися від придбання й вживання в їжу "свіжовиловленої" риби. Не наражайтеся на небезпеку! Адже деякі несвідомі громадяни вже почали реалізовувати загиблу рибу, яка уражена небезпечними хімічними та/або біологічними сполуками", — звернулися у ГУ Держпродспоживслужби.

У загиблій рибі можуть бути збудники інфекційних хвороб і паразитів або небезпечні хімічні речовини, ніяка термічна обробка не убезпечить від цього.

Нагадаємо, російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію у ніч проти 6 червня. Через підрив затоплені десятки населених пунктів. У Дніпрі опинилося близько 150 тонн машинного мастила, є ризик витоку ще понад 300 тонн мастила. Окрім того, у воді можуть бути небезпечні речовини. Внаслідок падіння рівня води стався мор риби.

Як писав KHARKIV Today, 9 червня у Харкові запрацював штаб гуманітарної підтримки постраждалих через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції. Його відкрили у Новобаварському районі. Біля першого відкритого штабу одразу почали вишукуватися черги з охочих допомогти Херсонщині, тому в Харкові вирішили відкрити додаткові штаби.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.