Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харківщини можуть писати міністру про бажання евакуюватися

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
У звільнених населених пунктах тільки починають відновлювати світло.

У мешканців більшості міст, селищ та сіл, які потерпали від загарбників, поки немає соціальних виплат. 

Після успішного контрнаступу захисників України, зі звільненої частини Харківської області виїхали майже 10 000 людей. Про це в ефірі національних телеканалів 26 вересня повідомила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Міністр не радить повертатися до деокупованих населених пунктів зараз і обіцяє допомогти з евакуацією всім, хто захоче виїхати напередодні зими.  

"Якщо ми говоримо про кількість тих, хто евакуюється з Харківщини — так, вона збільшилася. З початку, коли землі Харківщини були визволені, евакуювалося майже 10 000 людей, з них — майже 1000 дітей. Ми говоримо зараз про те, що людям не варто повертатися, людям не варто поспішати. Я зараз говорю про тих, хто приймає рішення повернутися на щойно звільнені землі. Особливо ми зараз говоримо до людей Купʼянська, коли люди здебільшого виїжджають, евакуйовуються, Чкаловська громада (була частково захопленою, Чугуївський район), Малинівська громада (не була окупованою, страждала від ворожих обстрілів, Чугуївський район), там також небезпечно. Будь ласка, не поспішайте повертатися. Якщо є проблеми і ви не маєте до кого звернутись: зверніться до нас — номер "15-48" або до мене в мессенджер, мої соціальні мережі відкриті, люди працюють — вам усім допоможуть", — пояснила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час обстрілів Харківської області постраждали шестеро людей

За словами Верещук, якщо лінії перевантажені, то можна писати в чат-бот або виходити на звʼязок з нею особисто, її сторінка у Facebook — за посиланням

"Я кажу: якщо не можете додзвонитись на 15-48, дзвоніть до мене особисто — я завжди підніму трубку, завжди відповім у  мессенджерах, знайду можливість допомогти. Тобто, ніхто не залишиться сам", — запевнила міністр.

У людей, які пережили окупацію, є можливість отримати 1200 гривень готівкою. Пенсії та соціальні виплати починають виплачувати у звільнених містах.  

"Усі пенсійні виплати, соціальні виплати нараховувались і є на карткових рахунках. Якщо це "Ощадбанк", "Приватбанк" — вони поволі відновлюють свою інфраструктуру. Якщо це "Укрпошта" — вони приходять до людей і видають готівкою. У нас діє програма — це пілотний проєкт, коли ми разом із нашими міжнародними партнерами знайшли гроші для того, аби виплатити кожному, хто на деокупованих територіях, хто пережив окупацію, кожному виплатити готівку, яка так вкрай їм необхідна. До прикладу, на завтра запланована Балаклія, сьогодні — Шевченкове. Люди,  кожна людина чи дитина, чи маломобільний безвідносно від віку, статі і так далі, отримують 1200 гривень готівкою відразу на місці від "Укрпошти", — розповіла Верещук. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканців Харківщини, яким необхідна евакуація та "гуманітарка", просять писати в чат-бот

Міністр додала, що система виплат на деокупованих територіях відновлюється поволі. Люди страждають від нестачі готівки. 

"Пенсійне забезпечення — "Укрпошта" сигналізує, що вже 10 мільйонів готівкових коштів роздали людям. Ми говоримо про готівку, коли ми говоримо про інші виплати — звичайно, що в цілому це майже 3 мільярда по Харківській області. Деокуповані території найбільше зараз страждають від нестачі грошей, від нестачі готівки, але поволі життя повертається. Я якомога більше тисну, перепрошую за таке слово, на міську владу і на влади громад, тому що саме від них залежить, як швидко будуть складені списки, як швидко буде опрацьовано, скільки людей залишилося, кому саме потрібна допомога. Тобто, це велика робота, але ми її пройдемо, ми це знаємо і не сумніваємось у цьому", — повідомила вона.

Верещук поінформувала, що у мешканців звільнених населених пунктів Харківщини є змога переселитися до обласного центру. Людям надають прихисток у гуртожитках.      

"У Харкові ми домоглися і постановою Кабінету міністрів дозволили розселяти людей, до прикладу з Купʼянська, Шевченкового, Ізюму. Вони не хочуть виїжджати за межі області і тому, ми їм робимо комфортні умови в гуртожитках вишів", — уточнила міністр.

Нагадаємо, заповнювати заявки онлайн, звернутися до Червоного Хреста або волонтерів пропонують тим, хто намагається допомогти рідним евакуюватися зі щойно деокупованих територій. Також допомагають виїхати людям, які самостійно не можуть дістатися до місць колективної евакуації. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.