Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Забруднення річки Уди: керівництву Темнівської колонії загрожує до п'яти років ув'язнення

Фото: Харьковская областная прокуратура
До суду передали обвинувальний акт.

У річку Уди скидали каналізаційні та стічні води.

30 листопада прокуратура направила до Харківського районного суду обвинувальний акт щодо заступника начальника Темнівської виправної колонії, начальника одного з відділів колонії через забруднення та директора Державної кримінально-виправної служби про забруднення річки Уди. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що співробітники Темнівської колонії та Державної кримінально-виправної служби знали про частково зруйнований каналізаційний комплекс на території колонії, однак не вжили заходів, щоб зменшити вплив шкідливих факторів. У результаті завдали шкоди майже на півмільйона гривень.

"Побутові каналізаційні та стічні води промислових об'єктів без фільтрації та очищення скидалися по прибережній захисній смузі та потрапляли у річку Уди. Внаслідок цього сталося забруднення водного фонду та поверхневих вод шкідливими речовинами, чим створено небезпеку для довкілля, життя та здоров'я людей, викликані тяжкі наслідки для екології", — пояснили у прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо заступника начальника Темнівської виправної колонії, начальника одного з відділів колонії через забруднення та директора Державної кримінально-виправної служби про забруднення річки Уди склали за ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 239 та ч. 1 ст. 242 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, забруднення земель, порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України.

Санкції статей передбачають від двох до п'яти років в'язниці з позбавленням права обіймати аналогічні посади до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без цього.

Як писав KHARKIV Today, підозру заступнику начальника Темнівської виправної колонії, начальнику одного з відділів колонії через забруднення та директору Державної кримінально-виправної служби про забруднення річки Уди вручили 18 серпня.

На початку серпня Темнівська виправна колонія №100 заявила про те, що повністю припинила скидання стоків у річку Уди.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.