Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Співзасновник благодійного фонду з Харківщини продавав місця у "Шляху"

Фото: Харківська обласна прокуратура
До суду передали обвинувальний акт.

Співзасновнику благодійного фонду загрожує до дев'яти років ув'язнення.

34-річний житель селища Високий, співзасновник благодійного фонду, створив дві схеми для ухилянтів.

Слідчі встановили, що за першою схемою чоловік вносив дані про чоловіків призовного віку в інформаційну систему "Шлях". Там він указував, що чоловік є начебто волонтерами благодійного фонду. "Послугу" продавав за 1500 доларів.

Друга схема полягала у наданні військовозобов'язаним документів із місцевих терцентрів комплектування та соцпідтримки. Це були довідки військово-лікарської комісії про відстрочку від призову. За такі довідки брав майже 4500 доларів.

"Крім того, чоловік проводив інструктажі з "клієнтами" щодо "обставин" проходження ними військово-лікарської комісії. У серпні цього року правоохоронці викрили ділка за місцем його проживання у смт Високий", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо чоловіка склали за ч. 3 ст. 332 і ч. 3 ст. 369-2 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, що полягає у наданні порад та вказівок, вчинене з корисливих мотивів, одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функції держави, поєднане з вимаганням такої вигоди) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, ексзаступник голови Служби судової охорони допомагав ухилянтам із Харківщини. Організатор схеми виїзду ухилянтів за кордон сам утік до Європи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.