Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителька Харківщини покращувала побут росіян під час окупації

Фото: Харківська обласна прокуратура
Приміщення готували у закладі освіти.

Колаборантка перебуває під вартою.

До Червонозаводського районного суду Харкова направили обвинувальний акт щодо 55-річної жительки села Гусинка Куп'янського району. За даними слідства, до війни жінка працювала чиновницею у Кіндрашівської громади, а під час окупації влаштувалася до так званого "Кондрашовского территориального отдела ВГА Купянского района Харьковской области". Вона стала "и. о. помощника начальника отдела (сельский)".

Із червня по вересень 2022 року колаборантка відповідала за збір інформації для виплат жителям Гусинки "матеріальної допомоги" від Росії та формування звітів про виплати, допомагала готувати приміщення для окупантів.

"Крім того, обвинувачена організовувала проведення ремонту опалювальної системи в приміщенні місцевого навчального закладу, щоб у подальшому розселити там військовослужбовців рф і забезпечити їм комфортні умови", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо жінки склали за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від п'яти до десяти років тюрми із позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною роботою від 10 до 15 років, з конфіскацією майна або без такої. Наразі жінка знаходиться під вартою, права внесення застави не має.

Як писав KHARKIV Today, поліціянт окупантів викрав машину рятувальника на Харківщині. Колаборант забрав автівку у рятувальника, коли проводив "обшук".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.