Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Києві пояснили, чому "Коксохіму" дозволили працювати

 Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Дозвіл дало Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.

"Коксохіму" дали дозвіл на викиди на сім років.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу "Коксовий завод "Новомет виданий відповідно до вимог чинного законодавства. Про це повідомили в Міністерстві охорони навколишнього середовища і природних ресурсів.

"Процедура отримання дозволу "Коксовим завод "Новомет" фактично була започаткована ще в 2019 році шляхом проведення інвентаризації джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, пилогазоочисного обладнання. Оформлення результатів такої інвентаризації визначено відповідною інструкцією", — розповіли в Міністерстві захисту навколишнього середовища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Харкова пройде пікет проти "Коксохіму"

Під час реєстрації звіту його перевіряють на відповідність вимогам інструкції. "Коксовий завод "Новомет" протягом 2020 року п'ять разів звертався за реєстрацією звіту  з інвентаризації.

"У зв'язку з недотриманням вимог інструкції до змісту та оформлення, "Коксовому заводу "Новомет" було неодноразово відмовлено в реєстрації звіту. І тільки після усунення всіх викладених у відмовах зауважень звіт був зареєстрований 18 листопада 2020 року в Міністерстві навколишнього середовища", — пояснили там.

У Міністерстві додали, підприємство розмістило повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди в газеті "ЧасПік INFO" (випуск 24 грудня 2019 року). Повідомлення містить інформацію про загальну кількість забруднюючих речовин, які викидалися в атмосферу, розраховану на максимальну проєктну потужність виробництва. Зазначено, що зауваження та пропозиції з питань отримання дозволу необхідно направляти до Харківської облдержадміністрації протягом 30 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директору харківського "Коксохіму" вручили підозру

газета

Місцеві державні адміністрації повинні розглянути зауваження, за необхідності організувати їх публічне обговорення і протягом 30 днів з дати опублікування інформації про намір отримати дозвіл, повідомити про це.

"Водночас Харківська облдержадміністрація листом від 31 січня 2020 року поінформувала про те, що зауважень і пропозицій про намір "Коксовий завод "Новомет" отримати дозвіл не надходило", — повідомили в Міністерстві.

Документ

Тож, представлений пакет документів "Коксовим заводом "Новомет" до Міністерства навколишнього середовища свідчить про дотримання порядку отримання дозволу в частині гласності процедури і залучення громадськості в процесі прийняття рішення", — пояснили там.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року Харківський окружний адміністративний суд розглядав позов Держекоінспекції щодо "Коксохіму" і тимчасово заборонив виробляти кокс і кам'яновугільну смолу без відповідного дозволу на викиди. "Коксохім" подав апеляцію на тимчасову заборону роботи, чергове судове засідання відбудеться о 14:00 7 квітня у Другому апеляційному адміністративному суді.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.