Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

З окупованого міста на Харківщині до зими треба евакуювати 10 000 мешканців

Фото: соцмережі
Мешканці Ізюму заготовляють дрова.       

Наразі виїхати з Ізюму можна тільки в Росію. 

Окупований Ізюм точно не зможе розпочати опалювальний сезон. У місті зруйновані майже 80% будівель, більшість комунікацій. Люди вже заготовляють дрова, навіть мешканці багатоповерхівок. За 6 місяців війни звідси не було організовано жодного "зеленого" коридору. Людей депортують на територію Росії, у місті дуже багато військових РФ.   

"На жаль, в Ізюмі важка ситуація, російські окупанти продовжують чинити військові злочини в місті, провокації, обстрілювати приватні будинки місцевих мешканців у місті та намагатися звинуватити в цьому Збройні сили України. Хоча ми бачимо відео та фото з місць, де відбуваються такі обстріли, бачимо траєкторію польотів цих снарядів, до речі, заборонених касетних, якими вони обстрілюють мирні наші міста. Так само і в Ізюмі, і розуміємо, що це свідома провокація російських окупантів проти мирного населення з метою дискредитувати уряд України, Збройні сили України, оскільки загарбники не мають ніяких успіхів на Ізюмському напрямку. Навпаки зараз наша армія наносить їм контрудари та звільняє деякі населені пункти й ось від відчаю вони всю свою злість від військових невдач намагаються на місцеве населення. На жаль, є і жертви, і є поранені, але люди бачать, що відбувається, що це дійсно провокації, тероризм, військові злочини з боку російських окупантів і чекають визволення міста Збройними силами України та силами територіальної оборони Ізюму", — повідомив депутат міської ради Максим Стрельник. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія вбила щонайменше 855 жителів Ізюмського району

Мешканці виживають завдяки городині, у місті немає ліків. 

"Зараз ситуація гуманітарна, у звʼязку з тим, що у нас в регіоні тепла погода, трішки, можна так сказати, стабілізувалася. Люди висаджують городи і таким чином запасаються провізією. Є можливість доступу до питної води, оскільки в Ізюмі зараз є джерело питної води і люди можуть туди самостійно добиратися та набирати достатню кількість води для побуту і для використання. Дуже важка ситуація з ліками, тому що ще на початку військової агресії російські окупанти зруйнували всі заклади охорони здоровʼя в Ізюмі. Вони розмародерили всі аптеки, які були, і наразі ліків у місті дуже не вистачає. І, на жаль, через такі банальні, скажімо так, хвороби, люди дуже страждають і іноді, на жаль, такі випадки, коли люди не можуть отримати вчасно медичну допомогу, закінчуються фатально. Йдеться і про антибіотики, і про інсулін, і про інші ліки, які у звичайному, мирному житті не мають ніякого такого важкого доступу", — зазначив керівник відділу Ізюмської міськради. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Безкоштовний" проїзд і коні на вокзалі. Окуповане місто на Харківщині повертають до комунізму

Так звана тиха евакуація проводиться, але всі охочі не можуть виїхати у такий спосіб. Це складний шлях у напрямку Печенізької дамби, із пішим переходом. 

"Цим шляхом хочуть скористатися ще тисячі людей, а вдається, на жаль, це робити одиницям. Але люди виїжджають, така можливість є. Це, в першу чергу, діти до 14 років, жінки, люди похилого віку, старше 61 року. Є можливість виїжджати. Але основна маса залишається в місті, за нашими даними — це близько 10 000 цивільних громадян очікують на евакуацію, тому що опалювальний сезон, зима вже наближається, а ситуація з теплопостачанням катастрофічна", — пояснив Стрельник.      

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.