Як зруйнований Ізюм виживатиме взимку без тепла
Систему теплопостачання в Ізюмі необхідно будувати наново.
Жителям зруйнованого міста пропонують евакуацію. Сподіватися на тепло взимку можуть лише мешканці приватних будинків, оскільки опалення там — газове або за допомогою альтернативних джерел. Поки що газу у місті немає. Про це 30 вересня повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
"Зима буде дуже складною, дуже важкою, тому що, наприклад, місто Ізюм — зруйнована вся абсолютно критична інфраструктура, ТЕЦ, підстанції, житлові будинки. Тобто подати тепло до житлових будинків у місті буде вкрай важко, навіть неможливо. Ми зараз маємо відновити газопостачання та електропостачання до приватних домогосподарств, де фактично зараз і більшість мешкає людей", — розповів він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі знищеного міста зможуть зимувати в Харківській та Полтавській областях. Куди звертатися
За словами Синєгубова, система теплопостачання міста не придатна до роботи.
"Ізюм — це потрібно просто бачити, там знищено абсолютно все і там не йде мова про те, що система буде не придатна в майбутньому, вона не придатна вже і зараз. Фактично міська котельня, там залишився лише котлован, тому його немає. Коли ми говоримо про відновлення, то ми говоримо про те, що її фактично потрібно збудувати знову. В Ізюмі залишаються біля 15 000 людей. У нас проводиться там евакуація наразі, однак наше завдання зараз — забезпечити умови для проживання у домогосподарствах взимку. Це, перш за все, світло, це водопостачання, це електропостачання і газопостачання, оскільки 70 і 80 навіть відсотків опалення у приватних домогосподарствах — це через газ іде. Далі, звичайно, є альтернативні джерела, котли твердопаливні тощо і є у нас урядова програма щодо забезпечення дровами і ми над цим зараз теж, відповідно, працюємо", — пояснив голова Харківської ОВА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині розгорнуть перший мобільний шпиталь
До морозів збираються полагодити тепломережі у звільненій Балаклій, куди минулого тижня повернули світло.
"Якщо ми говоримо про Балаклію, то ми вже зараз працюємо над відновленням саме теплопостачання щодо готовності мереж і, я думаю, що ми до морозів це встигнемо зробити", — поінформував Синєгубов.
Нагадаємо, без газу, світла і води залишаються всі мешканці деокупованої частини Харківщини. Це близько 150 000 споживачів.