Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як у Харківській області збирають урожай озимих зернових

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today 
Жнива почали на два тижні пізніше, ніж у минулому році.

На урожайність озимих позначилася холодна весна.

Цього року аграрії Харківської області планують зібрати урожай зернових і зернобобових озимих культур з площі понад 750 тисяч гектарів. Про це повідомили у Харківській облдержадміністрації.

За словами заступника директора обласного департаменту агропромислового розвитку Андрія Ізмайлова, посівна площа озимих збільшилася на 5% у порівнянні з минулим роком. Зараз всі посіви знаходяться у задовільному стані.

"У цьому році розпочали жнива на два тижні пізніше, ніж у минулому. Це пов'язано з погодними умовами. З наступного тижня буде вже видно, який чекати урожай, але ми очікуємо, що він буде не менший, ніж у минулому році. У минулому році ми зібрали понад 3 мільйони тонн зернових і зернобобових", — розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області купили найбільше землі після відкриття ринку

Представник господарства "Промінь" (Красноградський район) Євген Третяков уточнив, холодна весна позначилася на врожайності озимих.

"У цьому році наприкінці травня у нас випало 130% річної норми опадів. Такого року ще не було. Дуже шкода, що під час цих опадів було холодно, тому того врожаю, який планували, ми ще не бачимо", — поділився аграрій.

Нині господарство, яке вирощує культури, зібрало озимі з 10% площ.

"Ми вирощуємо озимий ячмінь, ярий ячмінь, кукурудзу на зерно, на силос, багаторічні трави, соняшник. Зараз вже зібрано урожай з площі понад 350 гектарів. Намолотили близько 1500 тонн. Найменша врожайність — 42 центнери з гектара, на кращих полях — 54 центнери з гектара", — пояснив Євген Третяков.

Завершити збирання врожаю у господарстві планують через два тижні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.