Як працює ХНУ ім. Каразіна в умовах воєнного часу
Бухгалтерія університету частково втекла, але більшість викладачів залишилися в Україні та читають лекції.
Лише 10% викладачів ХНУ ім. Каразіна поїхали за кордон, решта залишаються в Україні та читають студентам відеолекції. Про це повідомила ректорка ХНУ Тетяна Кагановська. У перші дні війни майже у повному складі зникла бухгалтерія. Покинули роботу без попередження і деякі працівники технічних служб.
"У мене було питання до людей, які мали відповідальність, і, на жаль, вони просто зникли, залишивши університет без можливості працювати. Певний час було паралізовано роботу університету через те, що залишилося всього двоє бухгалтерів", — заявила Кагановська в інтерв'ю "Українській правді".
Зі студентів лише 56 людей зараз залишаються у Харкові, живуть у гуртожитку. Інші виїхали до інших міст України або за кордон, але продовжують навчання дистанційно. Навчання відбувається асинхронно — тобто не за розкладом. Студенти дивляться лекції та роблять завдання тоді, коли вони мають таку можливість. Лабораторні та практичні заняття перенесли на наступний рік. Деякі викладачі та студенти пішли до лав ЗСУ чи тероборони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На поновлення Харківського університету ім. Каразіна знадобляться мільярди гривень
"Ми зараз обговорюємо можливість їх підтримати: за бажанням, перевести їх із денної форми на заочну або надаємо академічну відпустку. Тут, коли вони хочуть, ми йдемо назустріч", — обіцяє ректор.
За словами Кагановської, студентам повністю виплатили стипендії за березень, хоч і з затримкою. Не виплачуються поки що лише соціальні стипендії, але це — всеукраїнська проблема.
Із 4 тисяч іноземних студентів 80% продовжують навчатися дистанційно і мають намір отримати диплом ХНУ ім. Каразіна. Наразі в університеті пом'якшили умови оплати за навчання за контрактом: студентів, які не можуть вчасно внести гроші, відраховувати не будуть.