Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як надають медичну допомогу неподалік лінії фронту на Харківщині

Фото: ХОВА
До надання медпослуг залучають військових медиків, співробітників ДСНС, медиків з інших регіонів та міжнародні організації.

Частина лікарів залишилася працювати, деякі надають допомогу дистанційно.

На території Харківської області немає закладів охорони здоров'я під окупацією. Там, де ведуться активні бойові дії, працюють заклади первинної та вторинної ланки. Маршрути надання медичної допомоги визначені, при екстрених випадках залучають військових медиків та співробітників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на директора департаменту охорони здоров'я Максима Хаустова.

"Заклади "первинки" та лікарні надають або дистанційно допомогу, або перейшли у змішаний режим. Тобто, дехто з лікарів залишається на місці й надає допомогу, інші працюють дистанційно. Лікарні отримали від НСЗУ відповідні пакети послуг, обласна військова адміністрація контролює, щоб у лікарів не було заборгованостей по заробітним платам", — пояснив Хаустов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський нагородив харківського лікаря, який рятував дітей під час війни

У Вовчанській громаді, яку російські окупанти постійно обстрілюють, допомогу людям надають, зокрема, військові медики. 

Лікарі Куп'янської центральної районної лікарні надають невідкладну медичну допомогу. В Ізюмській міській лікарні можна отримати і стаціонарне, і амбулаторне лікування.

У деяких медичних закладах, розташованих на звільнених від окупантів територіях Харківщини, не вистачає співробітників, тому туди направляють медиків з інших регіонів. Крім того, допомагають міжнародні організації.

Як писав KHARKIV Today, у 33 медичних закладах Харківської області можна отримати безкоштовну реабілітаційну допомогу. Дорослим і дітям доступні два пакети реабілітаційної допомоги, які передбачають стаціонарне та амбулаторне лікування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.