Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський нагородив харківського лікаря, який рятував дітей під час війни

Олексій Савво отримав відзнаку "За оборону України".

Виконуючий обов'язки головного лікаря Харківської обласної дитячої лікарні №1 отримав відзнаку від Президента України.

Олексій Савво не виїхав із Харкова на початку повномасштабної війни, а заступив на зміну о восьмій ранку 24 лютого 2022 року. З того часу йому довелося лікувати дітей із мінно-осколковими пораненнями, евакуювати пацієнтів під обстрілами і закривати вікна лікарні. 

"Олексій Савво з моменту повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну очолив на місці роботу Харківської обласної дитячої клінічної лікарні № 1. Він брав участь у ліквідації наслідків обстрілів лікарні, евакуації хворих дітей, наданні висококваліфікованої медичної допомоги дітям — пацієнтам лікарні, організації роботи лікарні в найскладніші часи її існування та працює дотепер", — повідомили на сторінці ХНУ ім. Каразіна, адже Олексій Савво є доцентом кафедри інфекційних хвороб та клінічної імунології медичного факультету.

Олексій Савво згадував, що велика війна для нього розпочалася о п'ятій години ранку 24 лютого, ліікарям доводилося закривати собою дітей і працювати не з цивільними, а з воєнними дитячими травмами. На ранок 24 лютого 2022 року у дитячій лікарні було 350 пацієнтів, а уже 25 лютого лікарня була вперше обстріляна. За кілька днів дітей довелося переводити в інші міста і лікарні, адже вулицю Клочківську на околиці Харкова багато разів обстрілювали. Дітей із верхніх поверхів, які перебували на апаратах штучної вентиляції легенів, не можна було спустити в укриття, лікарі і медсестри закривали їх собою.

Сьомого квітня снаряд від "Урагану" упав між корпусами лікарні, вибило більше п'ятисот вікон і двері. На щастя, ніхто не постраждав. Лікарі змогли повернутися до лікарні у липні-серпні 2022 року.

"Із мінно-вибуховими травмами ми почали працювати з 24 лютого. Тоді з північної Салтівки люди намагалися евакуюватися, За час війни у нас було 90 дітей із мінно-вибуховими травмами, які потрапляли під обстріли артилерії або поруч вибухали снаряди", — згадував Олексій Савво.

 

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.