Як медикам поїхати попрацювати на деокуповані території
Відрядитися до іншого медзакладу можна на 14 або 30 днів, також можливе повторне відрядження.
Медики можуть відрядитися для підсилення медзакладів з перевантаженням або дефіцитом кадрів, у тому числі на деокупованих територіях. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.
Порядок залучення таких медиків уже розроблений Міністерством охорони здоров'я (наказ №1597). Поїхати у відрядження можуть цивільні медики, науково-педагогічні працівники закладів вищої (післядипломної) освіти та фахівці з реабілітації. В інших регіонах вони надаватимуть допомогу пацієнтам та постраждалим, у тому числі внаслідок бойових дій.
"Механізм направлення медиків дозволить оперативно закривати потреби медзакладів у необхідних спеціалістах та сприятиме якнайшвидшому відновленню нормальної життєдіяльності деокупованих територій та здоров'я наших громадян", — зазначили у Міністерстві охорони здоров'я.
Строк відрядження медиків не може перевищувати 30 календарних днів. Однак можна взяти повторне відрядження строком на такий же термін, для цього повинно пройти 30 днів із моменту завершення першого відрядження.
Ініціювати залучення медиків може Командування Медичних сил Збройних сил України, Центр медицини катастроф МОЗ та безпосередньо заклади, які потребують підсилення. Як розповіли у МОЗ, Центр медицини катастроф може залучати також іноземних спеціалістів.
Медики самі можуть подати письмову заяву про бажання підсилити інший медзаклад. Заява подається у довільній формі на ім'я керівника закладу, де працюють медики, та керівника Центру медицини катастроф МОЗ.
Крім того, можна заповнити та подати електронну форму за посилання тут. У ній потрібно вказати ім'я, прізвище, по батькові, контактні дані, спеціальність, медзаклад, вік, регіон, термін відрядження (14 або 30 днів) та дати згоду на обробку персональних даних.
Як писав KHARKIV Today, для підсилення бригад екстреної медичної допомоги на деокупованих територіях Харківської області відправили 14 бригад "швидкої" з Харкова.