Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Я би не пішов учитися в метро": що думають у ХОВА про навчання дітей у підземці

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
На початку повномасштабної війни багато дітей з батьками жили на станціях метрополітену.

У профільному департаменті Харківської обалсної військової адміністрації здивовані рішенням щодо можливого початку нового навчального року у метро. Адже тільки минулого тижня у місті говорили, що у понад 100 школах готові найпростіші укриття.

Слова мера Ігоря Терехова трохи здивували керівники управління освіти і науки ХОВА Олексія Литвинова. Він говорить, що і сам би не хотів учитися в метро і своїх дітей не пускав би здобувати освіту на станціях.  

"Це нездорові ініціативи. Я б не пішов у метро, якби не хотів стати метростроївцем, і свою дитину не пустив би. Це сумнівно виглядає", — прокоментував KHARKIV Today Олексій Литвинов.

За його словами, підготовку зокрема і харківських навчальних закладів до офлайн-навчання нещодавно обговорювали в МОН. Директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко розповіла про те, що у школах готують найпростіші укриття.

"Я озвучив, що це не наша історія. Ми стоїмо на тому, що укриття мають відповідати ДБН. Вона виступила, я виступив, вона намагалася  знайти підтримку у МОН. Але вони не будуть озвучувати свою позицію, це справа регіону. А у нас є рішення Ради оборони. Вони ж тільки минулого тижня говорили, що у них є школи з найпростішими укриттями, запрошували, ображалися. Чому тепер мова про метро?", — говорить Литвинов.

Нагадаємо, у рішенні Ради оборони від 7 липня йдеться про те, що місцева влада може організовувати офлайн-навчання у випадку, якщо у школах є захисні споруди за нормами держстандарту. Це не пофарбовані підвали, а саме захисні споруди, як у ліцеї обласного підпорядкування "Обдарованість".

Захисна споруда — це сховище чи протирадіаційне укриття. Для них визначені вимоги у Державних будівельних нормах (ДБН В.2.2-5-97). Захисні споруди мають відповідний клас захисту, вони повинні бути обладнані інженерними мережами, мають бути герметичними, пише "Суспільне Харків" із посиланням на ДСНС.

Найпростіше укриття — це підвальне приміщення, рекомендації до нього складаються з 15 пунктів. Це мінімальні вимоги, щоб людина могла укритися від артобстрілу.

За тиждень після рішення Ради оборони Харківщини у міській раді повідомили, що у 117 школах планують розпочати навчальний рік. Це школи з готовими найпростішими укриттями. Освітяни навіть писали листа голові ХОВА Синєгубову, який сказав, що не знає у Харкові шкіл із захисними спорудами. Ще за тиждень заговорили про навчання у метро.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.