Висоцького у Харкові офіційно просять демонтувати
Адміністрація Немишлянського району просить балансоутримувача вжити заходів щодо пам'ятника Висоцькому.
У липні співзасновник проєкту "Деколонізація. Україна" Вадим Поздняков звернувся на урядову гарячу лінію щодо демонтажу у Харкові пам'ятників радянському військовому Михайлу Шумилову (вулиця Морозова, 20-А) і радянському артисту Володимиру Висоцькому (проспект Петра Григоренка, 2). Звернення направили до Харківської обласної військової адміністрації і потім до міськради. 23 серпня Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради надав відповідь.
Районна адміністрація звернулися до балансоутримувачів цих пам'ятників, аби вони виконали вимоги закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
"Адміністраціями районів Харківської міської ради повідомлено балансоутримувачам об'єктів: погруддя Шумілову М. С. (вул. Морозова, 20А) та пам'ятника Володимиру Висоцькому (просп. Петра Григоренка, 2) про необхідність вжиття заходів відповідно до Закону", — сказано у відповіді Департаменту.
Нагадаємо, активісти проєкту "Деколонізація. Україна" вимагали прибрати пам'ятник Висоцькому ще минулого року. Він розташований біля скеледрому і Палацу Спорту. Його відкрили до Дня міста у 2013 році. Висоцький виступав у Палаці спорту у Харкові у травні 1979 року, у 2006 році там поставили пам'ятний знак. Тут же хотіли встановити йому пам'ятник у січні 2008 року, проте тоді не знайшли на це грошей.
У 2012 році на конкурсі обрали найкращий ескіз авторства харків'ян Віктора Лівшиця та Олександра Демченка. Вони запропонували встановити скульптуру Висоцького з гітарою на тлі зім'ятого листа з віршами.
Як писав KHARKIV Today, пам'ятник радянському військовому Михайлу Шумилову стоїть на території Харківського професійного коледжу. У коледжі кажуть, що не можуть провести демонтаж, оскільки не мають належної для цього техніки.