Винесли вирок ексдепутату на Харківщині, який продавав згущенку росіянам
Суд визнав винним генерального директора Куп`янського молочноконсервного комбінату, колишнього депутата Куп`янської райради від партії "Слуга народу" у колабораційній діяльності.
Олександра Радченка засудили до позбавлення волі на строк 1 рік 1 місяць 28 днів, проте за ґрати він не піде, бо цей термін відбув під час слідства. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр. Спочатку Радченка звиунвачували за більш серйозною статтею КПК, проте потім перекваліфікували справу.
"Суд застосував до Радченка ст. 69 КК України, ухваливши покарання менше мінімально можливого за колабораційну діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК України – карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна). спочатку Олександра Радченка обвинувачували за ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору – карається позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої), але потім справу перекваліфікували на більш легку – ч. 4 ст. 111-1 КК України. Радченко, перебуваючи в окупації у Куп’янську, у квітні 2022 року за домовленістю з представниками незаконно створеної "военно-гражданской администрации Купянского района Харьковской области" відновив фінансово-господарську діяльність ПрАТ "Куп`янський молочноконсервний комбінат" (КМКК) та уклав договір на поставку товару (молочної продукції) на загальну суму 3 641 313 російських рублів", - пише ХАЦ.
У суді Радченко вину не визнав та зазначив, що під час окупації підтримував людей і перебував на роботі. Спочатку він зменшив потужності КМКК, а потім закрив виробництво зовсім. За його словами, із Росії та з окупованих територій сировину не отримували, продукцію їм не надавали. За продукцією приїздили підприємці. У липні він був на нараді з представниками сільгосппідприємств, вів нараду росіянин, а з травня 2022 року до Радченка приходили представники ФСБ та пропонувати співпрацю. За словами Радченка, він відмовився, тоді його посадили у підвал, тому він підписав договір на поставку товару під примусом тільки з ВГА.
"Крім того, він розумів, що договір не міг бути виконаним, оскільки до нього не було додаткової угоди. Про договори з "д/лнр" та рф, які знайшли під час обшуків на молококомбінаті, він начебто нічого не знає та ніколи їх не підписував. Звідки взялися картки російських банків та відкриті рахунки за російськими реквізитами, теж не знає. Каже, що на документі з російського банку не його підпис. Радченко запевнив суд, що під час окупації Куп’янська він не перереєстровував КМКК за російським законодавством, податки до рф не сплачували", - повідомили експерти ХАЦ.
Також суд врахував, що КМКК надавав гуманітарну допомогу під час АТО та ССО, так і під час повномасштабної війни. Суддя скасував арешт, накладений на майно ПрАТ "Куп`янський молочноконсервний комбінат" та на Радченка.
Як писав KHARKIV Today, Олександр Радченко у 2019 році був першим номером у списку кандидатів в депутати Куп'янської райради та кандидатом до облради №8 в списку партії "Слуга народу". Він безпартійний. У 2010 році обирався до Харківської обласної ради від партії "Батьківщина", не пройшов. У 2005 році, за президента Ющенка, був призначений головою Куп'янської РДА. Очолює Куп'янський молочноконсервний комбінат з 1994 року.
Куп’янський молочноконсервний комбінат – одне з найстаріших підприємств з виготовлення згущеного молока в Україні. Завод ввели в експлуатацію у 1957 році, за проектом там могло виготовлятися до 20 мільйонів банок згущеного молока на рік. Нагадаємо, продукція заводу виходила під брендом "Заречье".
Нагадаємо, у середині липня 2022 року російські пропагандисти показували "розмаїття" продуктів в окупованому Купʼянську. На кадри потрапила продукція Купʼянського молочноконсервного заводу : згущене молоко, питний йогурт, масло, сметана. Етикетки були російською, зокрема, можна було побачити напис "Сгущенка".
Нагадаємо, у листопаді 2022 року "Слуга Народу" забрала мандат у депутата Куп'янської райради Олександра Радченка. Відповідне рішення було прийняте 5 листопада, одразу після того, як СБУ затримала підозрюваного у колабораціонізмі.