Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Воєнні злочини Росії в Харківській області задокументували у 3D-форматі

Ізюм. Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Мета проєкту — підтримка України на інформаційному фронті.

Автори проєкту "WER Ukraine" зняли у  3D-форматі понад 20 відео. 

Серед них — п’ять об’єктів Харкова та області: розтрощена обстрілами окупантів Північна Салтівка, масові поховання в Ізюмі, саме місто, руйнування в Куп’янську та Руських Тишках.

Волонтери у 3D-форматі задокументували наслідки перебування окупантів також на Київщині та у Дніпрі. “Пройтися” зруйнованими місцевостями можна на сайті "WER Ukraine"

"Мета — поєднання нових технологій для того, щоб більше людей дізналися про війну в Україні, та для підтримки України на інформаційному фронті. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Нині, навіть використовуючи якесь суперобладнання, неможливо підробити VR-матеріали", — розповів співорганізатор "WER Ukraine" Юрій Андрієнко Суспільному

Також команда оцифровує зруйновані російськими солдатами культурні та історичні пам’ятки України, аби Мінкульт міг подати на репарацію або в міжнародні фонди.

Працюють над проєктом 18 людей. У віртуальних турах уже побували американські журналісти.

"Ми показували тур послам, команді редакторів "The New York Times". Вони були вражені від картинки. Коли ти занурюєшся туди, коли бачиш це, ніби у себе вдома. Редактор навіть трішки плакав. От саме такої реакції ми очікуємо — співчуття. Співчуття — це дія, допомога Україні", — розповів волонтер.

За словами Юрія Андрієнка, в Україні це перший відеопроєкт про воєнні злочини РФ проти України у 3D-форматі. У подальшому автори планують зібрати всі матеріали в один фільм. 

"Ми хочемо показати всьому світу, які хоробрі ті хлопці, що нас захищають. І записати цю історію для наших дітей, щоб потім, коли їх переглядатимуть, вони пережили той дух, який переживали ми", — підсумував Юрій Андрієнко.

Як писав KHARKIV Today, спецоперація аеророзвідки на Ізюмщині стала сюжетом першого фільму, знятого дронами

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.