Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Великий проспект у Харкові просять перейменувати на честь Бандери

Фото: KHARKIV Today.
Проспект у східній частині Харкова названий на честь лауреата Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології Івана Павлова.

Харківська обласна організація ВО "Свобода" звернулася до голови ХОВА із пропозицією перейменувати проспект Академіка Павлова іменем провідника ОУН Степана Бандери.

Відповідний документ опублікував очільник ХОО ВО "Свобода" Юрій Нехода у Фейсбук. Він зауважує, що російський учений-фізіолог, на честь якого названий проспект, жодним чином не був пов'язаний із Харковом. Натомість "бандерівцями", на думку Неходи, називають себе багато українців, що стали на захист держави під час повномасштабної війни.

"Ворожа пропаганда намагається знищити ідеологічну опору українців, яка завжди гуртувала український народ на боротьбу і свій захист. Російський агітпроп поширює пропагандистські кліше, фальсифікує сторінки історії, зокрема намагається використати топонімічні назви, пов’язані із російськими діячами. З огляду на критичну важливість міста Харкова у протистоянні російській агресії вважаю за необхідне посилити боротьбу в інформаційній площині. А саме, як позбавлятися топонімів, які пов’язані із російськими діячами, так і надавати нові, із яскраво вираженими українськими акцентами. Ім’ям, яке викликає однозначне несприйняття ворога своєю безкомпромісністю і відданістю ідеалам української державності, є ім’я Степана Бандери. Із початком російсько-української війни "бандерівцями" стали називати себе українці, які стали на захист своєї країни. Натомість для російських окупантів "бандерівцями" є всі, хто протистоїть російському вторгненню. Степанові Бандері приписують слова «І прийде час, коли один скаже: "Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть: "Героям слава!". Сьогодні мільйони людей по всьому світові відгукуються на це гасло", — йдеться у зверненні.

На думку автора, перейменування проспекту сприятиме поширенню української ідентичності серед місцевого населення, вихованню патріотичної молоді і нанесе удар ворожій пропаганді.

Нагадаємо, у квітні 2024 року повноваження міських рад щодо перейменування топонімів вичерпалися. Тепер усі вулиці, що підпадають про Закон про декомунізацію, мають перейменувати очільники обласних адміністрацій. У ХОВА створили відповідну комісію.

У Харкові добігає кінця процес деколонізації. Від 2022 року міськрада перейменувала 510 топонімів, зокрема 35 отримали імена загиблих захисників України.

Проте кілька провідних топонімів у місті не дерусифіковані. У Харківській топонімічній групі пропонували перейменувати проспект Гагаріна на Зміївський Шлях — це історична назва вулиці. Відповідна станція метро може називатися "Левада". Російський фізіолог Іван Павлов вважається вченим світового рівня. Тож проспект, названий його іменем, не містить натяків на російську чи радянську пропаганду, пояснювали у Топонімічній комісії. Вулицю Героїв Праці пропонували перейменувати на Європейську, як і відповідну станцію метро, проте не встигли.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.