Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Велика Буча та малий Маріуполь": президента закликають врятувати жителів Ізюму

Люди живуть у підвалах, без води та їжі, не мають доступу до медичних послуг.

Люди, яким вдалося вирватися з окупованого міста, вважають за потрібне привернути до Ізюму увагу, щоб врятувати тих, хто залишився вдома. 

Відеозвернення до президента Володимира Зеленського опублікувала Юлія Чередник родом з Ізюму у своїх соцмережах.  

"Ми не можемо мовчати, бо наші рідні знаходяться в нині окупованому місті Ізюмі. Наше місто — це велика Буча та малий Маріуполь, ми благаємо вас врятувати ті тисячі людей, які залишилися в нашому окупованому місті", — звернулася вона до голови держави.  

Юлія Чередник розповіла "Суспільному", що відеозверненням ізюмчани намагаються привернути увагу влади до катастрофічного положення людей, які залишаються в окупації.

"Відео записали ізюмчани, яких я зібрала по Києву. Це родичі ізюмчан, які там залишилися, або ізюмчани, яким вдалося виїхати. Було близько 30 людей. Основний заклик у тому, щоб докладали максимум зусиль, щоб врятували наше місто і не забували про нього", — пояснила ізюмчанка.

За словами Юлії Чередник, 5 травня її батько отримав поранення від касетної ракети в Ізюмі, але належної допомоги у місті не отримав — його вивезли до РФ.

"Вони пішли до "воєнної комендатури", як її там називають. Він доповз до неї й там вже знепритомнів. В Ізюмі хтось з лікарів і залишився, але немає медикаментів, немає навіть чим зашити рану. А оскільки у мого батька було поранення у живіт, то все, що могли зробити, це розкрити живіт, витягнути кишки й кліпсами зафіксувати. І потім його вивезли до Росії, у місто Валуйки, не питаючи його. Зараз він проходить реабілітацію та шукає спосіб, як можна звідти виїхати", — поділилася вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До окупованого Ізюму завезли російський ОМОН

Юлія Чередник повідомила, в Ізюмі є випадки поширення інфекційного захворювання — корости, немає медикаментів, люди помирають без інсуліну.

Мешканці живуть у підвалах, там же й готують, не мають можливості помитися, випрати речі, купаються в річці. В Ізюмі повністю знищені комунікації.

"Десь лінії потягнули по районах, але ці лінії перебивають знову і знов. Зараз там люди без нічого. Без води, купити нічого, без їжі. Гуманітарну допомогу дають, тільки якщо ти будеш співпрацювати з окупантами. Якщо ти будеш відмовлятися працювати на них, по місту прибирати, тоді ти будеш голодний", — розповіла Юлія Чередник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троє дітей були поранені під час вибуху снаряда у водоймі на Харківщині

Ізюмчанка відзначила великий внесок волонтерів організації "Допомогаємо виїхати", але й ці шляхи не є безпечними.

"Вони дуже багато зробили. Там якісь божевільні домовленості, щоб люди виїжджали через Печеніги. Вони намагаються знайти транспорт, який віз би людей з Ізюма на Куп'янськ. Але був випадок, коли викрали водія, вивезли в Росію, дуже побили й дали йому можливість зробити один дзвінок. Він зателефонував волонтерам. Мені відомий ще один випадок, але там сім'я вибиралася через Росію і це зайняло майже місяць", — повідомила авторка.

Юлія Чередник сподівається, що публічний розголос допоможе привернути більше уваги до Ізюму, і порівнює ситуацію з Маріуполем.

"Про Маріуполь кричали — і там був результат, там були вивезені люди. А у нас, в Ізюмі, досі діти… Ми кричимо так само, як кричали маріупольці. Ми просимо врятувати хоча б наших дітей", — пояснила Юлія Чередник.

Нагадаємо, Ізюм практично стертий з лиця землі. Окупанти безперервно обстрілювали житлові квартали, знищено понад 80% будівель. У місті залишаються від 10 000 до 15 000 мешканців. Окупанти не дозволяють організувати "зелені" коридори.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.