В Україні створили Управління захисту прав військових
У разі виявлення порушення Управління звертатиметься до правоохоронців.
В Україні створили Центральне управління захисту прав військовослужбовці. Воно входить до складу Міністерства оборони України. Співробітники Управління будуть розглядати звернення та скарги військових, надавати первинну правничу допомогу, проводити перевірки та розслідувати порушення прав військових і їхніх родин.
"Реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їхніх сімей, включаючи реагування на конкретні скарги, аналіз конкретних ситуацій, виїзд на місця порушень, проведення перевірок та подальші заходи з відновлення прав", — пояснив міністр оборони України Рустем Умєров.
Зокрема, у Центральному управлінні захисту прав військовослужбовців перевірятимуть забезпечення військових, право на відпустку, соцгарантії, надання меддпомоги, гендерну рівність, а також командирів, аби не було з їхнього боку зловживання. У Міноборони повідомили, що під час роботи над створенням нової інституції урахували досвід інших країн, де вже є військовий омбудсмен.
"Під час роботи над документом був врахований досвід країн, де інститут військового омбудсмена вже довів свою ефективність: Швеції, Норвегії, Австрії, Німеччини, Канади, Ірландії, Чеської Республіки та Бельгії. У Швеції інститут військового омбудсмена успішно функціонує понад 110 років", — зазначили у Міноборони.
Звернення приймають на гарячій лінії, також Міноборони проводить моніторинг соцмереж, де військові повідомляють про порушення своїх прав. Якщо Центральне управління захисту прав військових виявить порушення, то буде звертатися до правоохоронних органів.
"Тепер маємо сили і засоби швидкого реагування на такі сигнали. Якщо проведена за моїм наказом перевірка встановить склад злочину щодо порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення буде негайно спрямовуватись до правоохоронців. Воїни мають і будуть відчувати, що їхня гідність є для МОУ найвищою цінністю. І міністерство не дозволить нікому зневажувати права військових", — зазначив Умєров.
Як писав KHARKIV Today, Президент України Володимир Зеленський підписав три Закони України, які стосуються військовозобов'язаних і військових. В Україні зменшили граничний вік призовників, зобов'язали обмежено придатних до військової служби пройти повторний медогляд та дали старт створенню Реєстру військовозобов'язаних.