Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В авіатрощі загинув харків’янин: "Джус" був одним із "привидів Києва"

Фото: Юрій Ігнат/Facebook
1
Капітан Андрій Пільщиков марив польотами на F-16.

25 серпня 2023 року в небі Житомирщини сталася авіакатастрофа.

Під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39.

Загинули троє бойових льотчиків 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр" Повітряних Сил ЗС України.  

Серед них був харків’янин, капітан Андрій Пільщиков.

"Андрій Пільщиков не просто пілот, це був молодий офіцер із мега знаннями і мега талантом. Це був чудовий комунікатор, він був рушієм реформ в авіації Повітряних Сил, учасником багатьох проектів. Я часто підтримував його шалені ідеї, які давали неймовірний результат! Капітан Андрій Пільщиков присвятив своє коротке, але дуже яскраве життя бойовій авіації, він марив F-16-ми в українському небі! І він зробив величезну роботу щодо цього питання", — написав у Facebook речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Андрій Пільщиков закінчив школу №116 у Харкові. “Джус” спочатку вступив до ХАІ, після першого курсу перевівся до ХУПС ім. Кожедуба. 11 років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту, зокрема, під час виконання бойових завдань, здобув низку державних нагород.

"Джусом" Андрія назвали американці — за категоричну відмову від алкоголю.

"Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16", — йдеться в повідомленні.

Як додав Юрій Ігнат, рік тому у США Андрій зустрічався з американськими урядовцями та був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16.

"Ви навіть уявити не можете, як він хотів літати на F-16…", — згадує Юрій Ігнат.

В Андрія залишилися наречена та мама. Мати загиблого льотчика працює у ХНУРЕ.

Крім Андрія Пільщикова, в авіатрощі загинули майори В’ячеслав Мінка та Сергій Проказін. Усі офіцери від початку повномасштабного вторгення були задіяни до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках.

В’ячеслав Мінка мешкав на Київщині. Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим льотчиком бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.

Майор Сергій Проказін — мешканець Полтавщині. 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.