Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Укриття на Харківщині хочуть будувати фірми, пов'язані із засудженим за сепаратизм

Ілюстративне фото: KHARKIV Today
Визначився переможець торгів на будівництва сховища у Красноградському районі.

Фірма-переможець братиме техніку в іншої фірми, яка була пов'язана із засудженим за сепаратизм.

16 липня визначився переможець аукціону з тендеру на будівництво захисної споруди у Наталинському ліцеї Красноградського району. Ним стало товариство з обмеженою відповідальністю "Промін Буд Сервіс". Воно запропонувало послуги з будівництва за 120 100 900 гривень і наразі очікує рішення від Наталинської сільської ради. Другою фірмою, яка прийшла на торги, є "Будмонтаж Груп Констракшн". Вона заснована у 2024 році, її власником указана Наталія Калугіна. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі з посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Очікувана вартість за будівництва укриття у ліцеї складає 127 793 968,80 гривні. У захисній споруді зможуть уміститися 400 людей, площа укриття складе 1382,1 квадратного метра. За один квадратний метр планували сплатити більше ніж 86 000 гривень. У ХАЦі підрахували, що це у 1,5 раза дорожче за будівництво укриттів у школах біля Києва та у Краснопавлівському ліцеї Харківської області.

Ціни на матеріали без доставки у кошторисі переможця аукціону прописані за ринкові, проте є завищення на доставці. Зокрема, бетон без доставки коштуватиме 2500 гривень (кубометр), за такою ж ціною купляють бетон у Харкові. Проте за доставку планують віддати більше ніж 2300 гривень (кубометр). Однак ринкова вартість доставки з Харкова на таку ж відстань, як до Наталиного, складає від 1100 до 1600 гривень (кубометр).

Фірму "Промін Буд Сервіс" заснував Андрій Цвільов із Донецька. До 2021 року її керівником був Ігор Черкашин, який зараз керує фірмою "Марморокбуд" (Донецьк). Вона через низку донецьких і краматорських фірм належить Дмитру Швидченку з окупованого Донецька, який працював помічником колишнього народного депутата від "Партії регіонів" та колишнього міністра Анатолія Близнюка.

Переможець аукціону, "Промін Буд Сервіс", орендуватиме техніку у фірми "Хозхімсервіс", засновником якої є Дмитро Корначук з окупованого міста Макіївка на Донеччині. До цього її керівниками були Алла та Марк Кізіменки. Чоловік Алли Кізіменко перебував на посаді заступника "губернатора" окупованого Севастополя, за кілька років його умовно засудили за сепаратизм.

"Чоловік Алли, Олег Кізіменко, раніше очолював управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергії Меняйлі, а у 2015 році був звільнений. Зрештою у вересні 2018 р. Олег Кізіменко був арештований у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 р. — засуджений на п'ять років умовно за сепаратизм", — розповіли в Антикорупційному центрі.

Крім того, субпідрядником під час будівництва укриття у Наталиному буде приватне підприємство "Інженерно-виробничий центр "Вектор" із реєстрацією у Дніпрі. Раніше одним із засновників цього підприємства була фірма "Промі Буд Сервіс", нараді засновником указаний Олександр Криворучко, колишній зять Кізіменків.

Як писав KHARKIV Today, у жовтні минулого року Наталинська сільська рада спочатку без аукціону підписала угоду із товариством з обмеженою відповідальністю "Житлобудпроект" щодо будівництва захисної споруди у Наталинському ліцеї по вулиці Промисловій, 34 вартістю понад 59 мільйонів гривень. Проте потім вирішили провести торги. 

12 березня 2024 року Наталинська сільська підписала договір із приватним підприємством "УСП "Мегаполіс" щодо виготовлення проєктно-кошторисної документації про будівництво укриття у Наталинському ліцеї. Вартість робіт склала 1 097 030 гривень. У червні Наталинська сільська рада опублікувала черговий тендер.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.