Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українські вчителі можуть під час війни працювати дистанційно з будь-якої країни

Керівники закладів освіти не мають права заборонити працівникові працювати у дистанційній формі з-за кордону.

Освітньому омбудсмену скаржаться на керівників деяких закладів освіти, які забороняють своїм працівникам працювати дистанційно з-за кордону.

У понеділок, 14 березня, частина закладів освіти в Україні відновлюють навчання в умовах воєнного стану після двотижневих канікул. Педагоги можуть під час війни працювати дистанційно із будь-якої країни. Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

"Частина співробітників закладів освіти через військові дії в нашій країні була змушена виїхати за її межі. І ми все частіше отримуємо звернення від педагогічних співробітників про те, чи мають вони право працювати дистанційно з-за кордону. Деякі не дуже обізнані з правовим планом керівники намагаються абсолютно незаконно позбавляти українців права на працю, видаючи безграмотні накази про заборону дистанційної роботи тих працівників, які зараз перебувають за межами України", — зазначив Сергій Горбачов.

Освітній омбудсмен вказує на ст. 60-2 Кодексу законів про працю України, який передбачає дистанційну форму організації праці у будь-якому місці на вибір працівника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські окупанти обстрілюють школи та дитсадки у Харкові (список)

"Чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень відносно робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи. Отже, педагогічні працівники цілком правомірно з використанням дистанційних технологій можуть здійснювати педагогічну діяльність, перебуваючи за межами України", — наголосив Сергій Горбачов.

Як писав KHARKIV Today, під час війни педагогів не мають права відправляти у неоплачувану відпустку. Надавати відпустку можуть лише за добровільним бажанням співробітника або працівника можуть звільнити відповідно до трудового законодавства.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.