Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українська розвідка вважає, що ознак наступу росіян на Харків немає

Фото: Ліберови.
За тиждень контрнаступу РФ на півночі Харкова вдруге окуповані понад 10 населених пунктів.

Російські армія продовжує контрнаступ на півночі Харківщини, намагаючись зайняти Вовчанськ та атакувати в напрямку Липців.

Проте у Головному управлінні розвідки не вважають це спробою наступу на Харків. Про це повідомив представник ГУР МОУ капітан Андрій Юсов в інтерв'ю телеканалу "Ми – Україна" в ефірі телемарафону.

"Наразі ми бачимо саме прикордонну операцію. Те, що відбувається, – не наступ на Харків", - сказав Юсов. За оцінками ГУРу, на Харківському та Сумському напрямках (угруповання ворога "Сєвєр") може бути зосереджено до 50 000 окупантів.

У ГУРі запевняють: Командування знає ситуацію на Сумському напрямку і, якщо будуть підстави для занепокоєння, "про це будуть офіційно повідомляти".

За даними Генштабу ЗСУ, російські війська розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів у Харківській області, намагаючись примусити Сили оборони задіяти додаткові бригади з резерву.

У той же час 23 травня Командувач ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що ворог застряг у Вовчанську.

"Продовжую свою роботу в частинах Східного фронту. Після перших незначних успіхів в ході наступальних боїв на Харківщині противник повністю завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів. Наразі ворог з різних напрямків перекидає резерви, намагаючись підтримати активні штурмові дії, але безуспішно. В районі Липців ворог також поніс істотні втрати, перейшов до активної оборони, проводить мінування та вогневе ураження позицій наших військ", – зауважив Сирський.

17 травня російський президент Путін заявив, що Росія не планує захопити Харків. За інформацією британської розвідки, росіяни прагнуть вийти на таку відстань, з якої можна діставати до Харкова з артилерії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.