Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У знеструмлених селах на півночі Харківщини мобільний звʼязок даватимуть за графіком

Фото: Дергачівська міська рада 
Вежі мобільного зв’язку живлять від паливних генераторів.

Цілодобовий мобільний звʼязок повернуть, коли відновлять централізоване електропостачання. 

Мобільний зв’язок у селах Безруки, Руська Лозова та селищі Козача Лопань відновив "Київстар". Про це 27 вересня повідомила Дергачівська міська рада. 

"У цих населених пунктах поки що відсутня електроенергія, вежі мобільного зв’язку забезпечуватимуться живленням від паливних генераторів, тому працюватимуть за графіком орієнтовно з 08:00 до 16:00 щодня. Після відновлення централізованого електропостачання стільниковий зв’язок та мобільний інтернет стане доступним цілодобово. На даний момент, на жаль, ми не можемо сказати, коли саме це відбудеться через значні пошкодження електромагістралей", — пояснили у мерії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти планують кібератаки для удару по критичній інфраструктурі Харківщини

Керівництво Дергачівської громади додало, що очікує відновлення та покращення зв’язку на всій території громади. Також мерія надає інструкцію щодо підключення послуги національного роумінгу для абонентів lifecell та Vodafone, щоб вони могли телефонувати через мережу "Київстар" (поки що ці оператори працюють над відновленням власних мереж). 

Як підключити національний роумінг? 

  • Для абонентів lifecell національний роумінг працює автоматично. Якщо підключення до мережі іншого оператора не відбувається — необхідно зробити ручні налаштування.
  • Абоненти Vodafone можуть скористатися цією опцією за допомогою ручних налаштувань на смартфоні:
  1. Відключити автовибір мережі. На Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор. На iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі. 
  2. Знайти та обрати доступну мережу.
  3. Якщо зареєструватися не вдалося, слід спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.

Нагадаємо, 13 вересня стало відомо, що звільнене від окупантів селище Козача Лопань заживлене з території Росії. Населений пункт збиралися від'єднати від російської електрики та постачати світло з території України. Однак для цього необхідно розмінувати дороги, щоб спеціалісти змогли розпочати відновлення електропостачання. На відновлення світла знадобиться час — електропідстанції та опори дуже зруйновані. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.