Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У звільненому селищі Харківської області припинять російське електропостачання

Ілюстративне фото: Харківобленерго
Відновлювальні роботи проводять у Козачій Лопані.

Зараз звільнене від окупантів селище Козача Лопань у Харківській області заживлене з території Росії.

Козачу Лопань від'єднають від російської електрики та будуть постачати електрику з території України. Однак для цього необхідно розмінувати дороги, аби спеціалісти змогли розпочати відновлення електропостачання. На відновлення світла знадобиться час — електропідстанції та опори дуже зруйновані. Про це повідомив голова Дергачівської громади В'ячеслав Задоренко в ефірі національного телемарафону.

"Зараз на звільнених територіях, зокрема, в Козачій Лопані, є світло, частково воно було пошкоджене при звільненні. Зараз його відновлюють. Світло поки що поступає туди з території Росії, воно йде безкоштовно, — сказав Здоренко. — Зараз працюють сапери, розміновують автошляхи, дороги. Готують проїзди через переправи, які були підірвані, для того, щоб можна було туди доставити... Світло відключиться, але ж наші служби відповідні займаються цим питанням, бо швидко там світло не відновити. Там дуже зруйновані електропідстанції, опори, газогони. Але всі зараз включилися на те, щоб відновити як можна швидше, дати туди світло, газ, зв'язок".

За словами В'ячеслав Задоренка, зараз автошляхи засипані уламками снарядів. Тому спочатку сапери розчищають дороги, потім туди йдуть комунальні підприємства.

Із поверненням додому мер Дергачів радить мешканцям, які евакуювалися, поки почекати, оскільки загарбники продовжують обстрілювати населені пункти. Зокрема, вчора вони завдали ракетних ударів по Козачій Лопані. Думати про повернення можна буде тоді, коли українські військові займуть увесь державний кордон та підтягнуть туди техніку.

"Додому я б зараз не радив би людям, прямо зараз повертатися, бо ще вчора вранці залетіли російські гелікоптери в населений пункт Козача Лопань, провели обстріл населеного пункту, були ракетні завдані удари, тож поки наші військові повністю не займуть увесь державний кордон і не підтягнуть туди відповідну техніку, я б все ж таки рекомендував би людям ще день-два побути в безпеці", — сказав Задоренко.

Як писав KHARKIV Today, удень 11 вересня українські захисники встановили у Козачій Лопані український прапор. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.