Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Вінниці поховали одного з кращих штурмовиків України із Харкова

Фото: Генштаб.
Владислав Риков загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі.

У Вінниці попрощалися з одним із найкращих пілотів Су-25 України Владиславом Риковим.

28-річний пілот загинув сьомого лютого, коли його літак вразила російська ракета. Владислав Рикову було 28 років. У нього залишилися донька, дружина, батько. Полковник Риков (посмертно) народився на Луганщині, але ріс і навчався у Харкові.

"Коли Владу було шість, його намагались вбити. Луганщина, бандити, перестрілка... Хлопця врятував правоохоронець Юрій Покусаєв… Загинули усі – молодший брат Влада, його мати, колега Юрія… Місцеві реаніматологи були налаштовані скептично. Та Влад вижив! Повний кавалер орденів «За мужність» – один із найкращих українських льотчиків-штурмовиків тридцятирічний Владислав Риков, здійснить останній 385 політ... Його вбила російська ракета", - повідомив його командир і друг Ростислав Лазаренко.

Юрій Сагайдачний, який усиновив Влада, згадував, що син змалечку полюбив небо і літак, потім вступив до Університету повітряних сил.

"Син постійно проводив зі мною час на аеродромах, школярем я покатав його на легкомоторному літаку. Він так горів небом! Потім створив для Владика та його друзів Авіаційний навчальний кадетський центр. Центр і досі функціонує, чимало нинішніх героїв є його вихованцями. Тож, коли дійшов час обирати ВНЗ, навіть запитання не стояло – тільки ХНУПС. Моє життя тісно пов’язане із авіацією, тож ми годинами могли обговорювати різні професійні моменти. А з початку широкомасштабного вторгнення ще й «працювали» поруч, син – у бойовому штурмовику, я – із цивільним повітряним патрулем. Траплялось, що і пуски по нас здійснювали майже одночасно… "Па, ти там всі ракети зібрав?" – жартома запитував син, а я лиш тішився, який він діловий виріс. Чомусь завжди самовпевнено думав, що із ним все буде добре… Я дуже рано став батьком і, на жаль, дуже рано втратив сина…", - згадав Юрій.

Владислав із позивним MAGIC мріяв після перемоги жити з родиною у Вінниці. Підполковник Риков, заступник командира авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України здійснив 385 бойових вильотів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.