Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У річці неподалік Харкова загинули тисячі риб

Фото: Держекоінспеція
Мор риби зафіксували в Удах.

Найбільше загинуло окунів.

Екоінспектори обстежили ділянку річки Уди на території Пісочинської громади біля торговельного майданчика ринку "Лоск", де минулого тижня був зафіксований масовий мор риби та качок. Усього нарахували 2189 мертвих рибин і п'ять мертвих качок. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Харківській області.

Із загальної кількості мертвої риби 411 склала плітка, вісім — лини, 44 — йоржи. Мертвих бичків виявилося три, сомів — п'ять, лящів — шість. По дві рибини належать до судаків і карасів, ще 25 — це щуки та 1683 — окуні. Усю мертву рибу знайшли на ділянці річки 350 метрів, площа скупчення риби склала 32 квадратних метри. У воді помітили масляні плями. Воду відібрали та відправили на експертизу.

"Візуальним обстеженням території ділянки встановлено: вода в річці мутного кольору, має неприємний запах, а в місцях скупчення загиблої риби виявлені плями масляної консистенції. Відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Харківській області з метою встановлення концентрацій забруднюючих речовин відібрані проби води для проведення лабораторних досліджень", — розповіли у Держекоінспекції.

Як писав KHARKIV Today, слідчі відкрили кримінальне провадження щодо мору риби та диких качок в Удах за ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод, що призвело до забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для довкілля) Кримінального кодексу України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.