Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Неподалік від Харкова зафіксували масовий мор риби і качок

Фото: Харківська обласна прокуратура
Мор риби виявили в Удах.

Загибель риби та качок розслідують правоохоронці.

29 червня у річці Уди неподалік селища Пісочин у Харківському районі зафіксували мор риби та диких качок. Загиблу рибу знаходили вздовж берега неподалік авторинку. Вода у річці була бурого кольору, на поверхні водного дзеркала знаходилися масляні плями. Ймовірно, вони й стали причиною загибелі риби. Про це повідомили у Харківському рибоохоронному патрулі.

"При візуальному обстеженні було виявлено такі види загиблих водних біоресурсів: лин, щука, плітка, карась, окунь та інші. Риба зосереджена вздовж берегової лінії біля автомобільного ринку "Лоск". Також виявлена загибель представників фауни, а саме дикої качки", — розповіли у патрулі.

Рибоохоронний патруль викликав на місце Держекоінспекцію у Харківській області, ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області, поліцію та спеціалізовану екологічну прокуратуру. Проби води та водних біоресурсів відібрали та направили на лабораторні дослідження.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод, що призвело до забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для довкілля) Кримінального кодексу України.

"Під час огляду місця події спеціалістами екологічної інспекції відібрано проби води для проведення відповідних досліджень. Трупи качок та риби направлені в лабораторію для проведення інструментально-лабораторних досліджень причин загибелі. Після цього буде призначено відповідні судові експертизи", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Як писав KHARKIV Today, жителів Харківщини закликають не купувати рибу. Після підриву російськими загарбниками Каховської гідроелектростанції на Херсонщині, Миколаївщині, Запоріжжі та Дніпропетровщині почався масовий мор риби. Є люди, які хочуть заробити на цьому і почали продавати таку рибу. Однак їсти таку рибу дуже небезпечно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.