Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 квітня, 2021 - 17:48

У міській лікарні розгорнули 30 кисневих ліжок для пацієнтів з COVID-19

Фото: Харьковский горсовет
Всього в міських лікарнях є 900 ліжок для хворих на коронавірус.

У щойно відремонтоване травматологічне дитяче відділення міської лікарні №17 переведуть хворих на коронавірус з переповнених палат.

20 квітня у відділенні розгорнули 30 додаткових місць для пацієнтів з COVID-19. Про це повідомила заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

"З огляду на епідеміологічну ситуацію, ми прийняли рішення перепрофілювати це відділення на реанімаційне для хворих на COVID-19. Для цього є всі необхідні умови, до всіх ліжок підведений кисень. Уже сьогодні відділення готове приймати пацієнтів. В першу чергу сюди переведуть тих хворих, які зараз перебувають на різних поверхах цієї лікарні, щоб розвантажити переповнені палати. Отже, всього в лікарні розгорнуто 270 ліжок для хворих на коронавірус", — пояснила вона.

У мерії уточнили, відділення починає працювати без так званого "ковідного пакету", проте необхідні документи вже знаходяться на розгляді в Національній службі здоров'я України. Як тільки їх приймуть, відділенню дозволять закупити необхідні ліки, а медпрацівники зможуть отримувати передбачені законодавством надбавки за лікування пацієнтів з коронавірусом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не знаю, про що говорить Степанов ": в Харкові додаткові ліжка підключили до стаціонарного кисню

За словами завідувача відділення дитячої травматології Сергія Белашова, там є десять апаратів штучної вентиляції легенів і шість настінних зволожувачів кисню. Крім того, всі ліжка забезпечені апаратами Боброва, також вони можуть надавати респіраторну терапію.

"Ця апаратура дозволяє нам проводити респіраторну терапію високого рівня. Також відділення має апарат ультразвукової діагностики для проведення інвазивних маніпуляцій. Ми маємо можливість моніторити ситуацію з пневмоніями, а також за допомогою ультразвуку оцінювати динаміку лікування", — розповів він.

Станом на 20 квітня в міських медустановах розгорнуто 900 місць для хворих на коронавірус, 888 з яких забезпечені киснем (стаціонарним і концентраторами). Пацієнтів з таким діагнозом приймають в лікарнях №13, 17, 18, 25 і пологовому будинку №2. До того ж, харків'яни можуть проходити лікування в обласних лікарнях, зокрема в обласній інфекційній лікарні, "чорнобильській" і госпіталі ветеранів війни.

Нагадаємо, 15 квітня заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення говорила, що в місті немає вільних ліжок для хворих на  коронавірус.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.