Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові затримали науковця, який допомагав росіянам удосконалювати дрони

Фото: СБУ
Учений залучив до розробки колишнього студента, який утік до Росії.

Співробітники Служби безпеки України затримали у Харкові вченого, який допомагав росіянам удосконалювати дрони типу "шахед", що використовують для убивства українців.

За даними слідства, це 72-річний чоловік, учений-механік. Під час повномасштабної війни він розробляв креслення для вдосконалення "шахедів" на замовлення окупантів. Наприклад, складав проєкти модернізації двигунів і катапультних установок. Надалі власні розробки він передавав дистанційно знайомому, який працює генеральним директором російського машинобудівного заводу, що виготовляє агрегати для дронів. 

"Це підприємство з 2023 року тісно співпрацює із компанією рф, що займається виробництвом ударних дронів типу "Шахед", які рашисти маркують під назвою "Герань-2". Для комунікації з російськими спільниками харків'янин використовував електронну пошту та популярний месенджер. При цьому він маскував співпрацю з окупантами під виглядом підготовки наукових праць у галузі БпЛА", — розповіли в СБУ.

Крім того, вчений залучив до розробки проєктів колишнього студента, який на початку повномасштабного вторгнення втік із Харківської області до Росії та влаштувався до технологічного вишу у Москві. Він працює над розробкою безпілотників для окупантів.

Затримали вченого удома у Харкові. Під час обшуків у нього вилучили комп'ютерну техніку, мобільний телефон та флешкартки, де містяться докази його протиправної роботи.

Чоловікові оголосили підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України, йому загрожує до 12 років тюрми та конфіскація майна. Ученого взяли під варту. Також СБУ планує заочно оголосити підозру його колишньому студенту.

з

Як писав KHARKIV Today, харківська викладачка визнала, що працювала на російські спецслужби

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.