Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові та 12 населених пунктах області працює служба психологічної допомоги

Фото: ХОВА
Служба працює у складі Харківського обласного центру соціальних служб.

Психологічну допомогу надають постраждалим через війну та переселенцям.

Станом на сьогодні Харківська регіональна служба психологічної допомоги працює у Харкові та 12 громадах області — у населених пунктах Мерефа, Чугуїв, Малинівка, Слобожанське, Зміїв, Ізюм, Оскіл, Первомайськ, Лозова, Мала Рогань, Сахновщина та Балаклія. Мобільні групи психологів щоденно мають виїзди по області. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Харківську регіональну службу психологічної допомоги населенню відкрили 1 березня. Вона працює у складі Харківського обласного центру соціальних служб. Регіональна служба психологічної допомоги була створена за програмою ментального здоров'я, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська, Мінреінтеграції, Харківська обласна військова адміністрація та волонтери. Фінансову підтримку надають США, Канада, Великобританія, Швеція, Швейцарія та Фінляндія.

Під час візиту у Харків 21 березня віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук оглянула Центр психологічної допомоги. Вона розповіла, що його вирішили відкрити після того, як був успішно реалізований аналогічний проєкт на Київщині. Це — проєкт, який передбачає надання психологічної допомоги людям, які постраждали від російської агресії, та внутрішньо переміщеним особам. Допомогу надають співробітники соціальних служб, психологи й волонтери.

"Сьогодні [21 березня — ред.] у Харкові маємо чудову можливість ознайомитися з тим, як на місцевому рівні успішно масштабовано проєкт першої леді з ментального здоров'я. Завдяки допомозі міжнародних партнерів та сприянню начальника ОВА Олега Синєгубова для реалізації залучено соціальні служби, автономних психологів та волонтерів. Всі вони об'єдналися і злагоджено працюють для людей. Я була дуже здивована, бо думала, що побачу Центр, який лише розпочинає свою роботу, і нам потрібно буде координувати цю діяльність, докладаючи багато зусиль. Натомість я переконалася, що все вже зроблено", — сказала Ірина Верещук.

За словами голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, такі центри психологічної допомоги може відкрити кожна громада регіону. Для цього потрібно знайти кваліфікованих спеціалістів, облаштувати приміщення та купити машину для виїздів. Організувати процес створення центрів психологічної допомоги у громадах області планують "у найкоротший час". У Харкові, на думку Синєгубова, можна відкривати їх у центрах наданням адмінпослуг. Залучати до роботи — випускників психологічних факультетів.

Зазначимо, у Харківській регіональній психологічній службі діє "гаряча лінія". Додзвонитися до неї можна за номерами телефонів: 068-071-99-29, 050-071-99-29, 063-071-99-29.

пс
Фото: ХОВА

Як писав KHARKIV Today, Харківська область отримала ще 20 мільйонів гривень на виплати від "Червоного Хреста". Мешканці можуть отримати 1200 гривень допомоги. Гроші спрямували у Великий Бурлук, Кіндрашівську, Курилівську та Куп'янську громади (Куп'янський район).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.