Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові почалося голосування за вулиці Дмитра Коцюбайла, Олега Громадського, Георгія Тарасенка і сквер Влади Черних

Колаж: Микита Лисенко.
Харків’ян запрошують долучитися до обговорення щодо присвоєння топонімам імен загиблих захисників України.

На сайті Харківської міськради стартувало голосування за присвоєння трьом вулицям і скверу імен загиблих героїв.

У Харкові розпочалося обговорення зміни назв топонімів. Трьом вулицям і одному скверу пропонується присвоїти імена героїв, які загинули після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Пропозиції:

вул. Плеханівську перейменувати на вул. Георгія Тарасенка: проголосувати

вул. Державінську - на вул. Дмитра Коцюбайла: проголосувати

вул. Броненосця "Потьомкін" - на вул. Олега Громадського: проголосувати

сквер на вул. Конторській (навпроти будинку №5) - сквер імені Влади Черних: проголосувати

Долучитися до обговорення можна за посиланням. Щоб проголосувати, треба вказати своє прізвище, місце проживання та електронну пошту. Голосування триватиме місяць, до 28 квітня 2023 року. Після цього пропозиції харків'ян винесуть на засідання топонімічної комісії, а далі їх має затвердити сесія Харківської міської ради, повідомив KHARKIV Today речник міськради Юрій Сідоренко.

Георгій Тарасенко - один із командирів "Фрайкору", народився у Харкові. Брав активну участь у Революції Гідності, у 2014 році став добровольцем, у 2017 році очолив створений "Фрайкор", який провів кілька ротацій на Донбасі. Георгій Тарасенко очікував великий наступ Росії, готував свій підрозділ. Від початку повномасштабного вторгнення брав участь у ліквідації колони російської військової техніки окупаційних військ, що прорвалися до Харкова з боку Лісопарку. Загинув 25 березня 2022 року під час звільнення Малої Рогані. Перший доброволець, який отримав Героя України після 24 лютого. Похований у Холодному Яру.

Дмитро Коцюбайло, позивний Да Вінчі - доброволець, родом з Іванофранківщини, створив і очолив підрозділ "Вовки Да Вінчі", який був переформатований у 1-й механізований батальйон у складі 67-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України. Його підрозділ брав участь у контрнаступі ЗСУ на Слобожанщині, став ударною силою у "Балаклійській операції". Наймолодший Герой України. 7 березня 2023 року Дмитро Коцюбайло загинув у Бахмуті.

Олег Громадський народився на Полтавщині. У 2014 році у званні майора очолив 16-й батальйон територіальної оборони "Полтава", який увійшов до складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України. Під командуванням Олега Громадського підрозділ виконував бойові завдання з охорони стратегічних об’єктів у Харківській і Полтавській областях. Був співзасновниом Штабу оборони Харківщини. 24 лютого 2022 року полковник Громадський разом з побратимами одним з перших прийняв бій з російськими загарбниками у П'ятихатках, тоді знищили колону ворожої техніки. Загинув у той же день.

Влада Черних - доброволиця харківського підрозділу "Хартія", аеророзвідниця. Долучилася до визвольної боротьби, як тільки змогла вирватися з окупованого села. Народилася в Харкові, закінчила фармацевтичну академію. Загинула 28 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання у місті Слов’янськ, Владі було 28 років. Указом Президента України нагороджена орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.