Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові патрульні перевіряють, як перевізники дотримуються правил карантину

Фото: KHARKIV Today
За правилами "жовтої" зони, у громадському транспорті можна перевозити стільки пасажирів, скільки місць для сидіння.

Пасажири повинні бути в масках, які закривають ніс і рот.

У Харкові патрульна поліція перевіряє перевізників і пасажирів на дотримання правил, які встановлені у "жовтій" зоні карантину. Так, вдень у понеділок, 27 вересня, патрульні зупинили маршрутний автобус №10 в районі кола біля станції метро "Барабашово". Відповідне відео очевидці виклали у соціальні мережі. На ньому видно, що ззаду автобуса стоять два патрульних автомобілі, а п'ятеро співробітників поліції підходять до маршрутки. З салону виходять "зайві" люди.

""На Барике копчики отрабатывают маршрутки, в которых перевозят больше пассажиров, чем предусмотрено правилами "жёлтой" эпидемиологической зоны карантина", — повідомили у соцмережах.

Як розповів KHARKIV Today прессекретар Патрульної поліції у Харківській області Дмитро Гайдук, патрульні дійсно перевіряють дотримання карантинних правил у "жовтій" зоні. Але рейди поки не проводять. Реагують на ті порушення, які виявляють у ході патрулювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Патруль з-за рогу. У Харкові людей без масок ловлять не тільки у метро

"Є вимоги постанови Кабінету Міністрів України №1236 і є у нас "жовтий" рівень епіднебезпеки і певні правила. Якщо поліцейські у процесі патрулювання виявляють правопорушення, то, відповідно, реагують на нього. Це обов'язок патрульних поліцейських реагувати на всі правопорушення, зокрема і правопорушення, пов'язані з карантинними обмеженнями", — розповів Дмитро Гайдук

Реагувати можуть як піші, так і автопатрулі. Також виклики про правопорушення надходять на лінію "102".

Така реакція не завжди закінчується штрафом, патрульні можуть обмежитися попередженням.

"Є і превентивна діяльність Якщо, наприклад, громадяни вантажаться на кінцевій зупинці понад норму, то в принципі ніхто нікого нікуди ще не перевозив. Можуть зробити зауваження, щоб люди не переповнювали транспорт. Якщо на маршруті вже виявили, що їде переповнений автобус, а зараз можна садити пасажирів тільки від кількості посадочних місць, відповідно складають адміністративний протокол. І на громадян можуть скласти адмінпротокол. Вони несуть персональну відповідальність за перебування у транспорті, громадських місцях у засобах індивідуального захисту: у масці, яка закриває рот і ніс", — пояснили у Патрульній поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У транспорті та на ринках Харкова посилять контроль за масками

Нагадаємо, "жовтий" рівень епідемічної небезпеки в Україні, зокрема Харківській області, почав діяти з 00:00 23 вересня. Обмеження для "жовтої" зони затвердила регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки. Вони стосуються транспорту, роботи закладів харчування, освіти, спорту, масових заходів. Так, у "жовтій" зоні заборонено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у автомобільному, електричному і залізничному транспорті у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.

Раніше Kharkiv Today писав, що при переході до "жовтої" і "червоної" зони епідемічної небезпеки громадський транспорт продовжить роботу, але обов'язковою вимогою стане наявність у водіїв COVID-сертифіката про отримання першої і другої дози вакцини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.