У Харкові неможливо зменшити кількість і тривалість повітряних тривог
Зараз у Харкові немає можливості зменшити тривалість повітряних тривог.
Про це KHARKIV Today повідомив директор департаменту цивільного захисту населення ХОВА Іван Сокол.
З 10 травня, відколи посилились обстріли прикордоння, повітряна тривога в Харкові в деякі дні триває по 10-18 годин, у цей час державні організації та установи не працюють. Але на даному етапі зменшити кількість тривог неможливо, адже у тому разі, якщо ворожа ракета вдарить по якійсь державній установі в той час, коли сигналу тривоги не буде, і в цей час там перебуватимуть відвідувачі, керівник організації та чиновники понесуть кримінальну відповідальність.
"До мене звертався з проханням не вмикати сирени представник одного з міністерств. Я кажу — без проблем, приїжджайте в Харків, беріть на себе відповідальність, беріть на себе сирену і вимикайте. Він каже: "Так мене ж посадять!", — розповів Іван Сокол.
За його словами, зараз вдається попередити харків'ян про обстріл в середньому за 20 секунд до удару.
Як писав KHARKIV Today, більшість сигналів повітряних тривог у Харкові вмикаються через загрозу обстрілу для прикордонних і прифронтових громад. Подекуди відбій буває для більшості Харківської області, за винятком Липецької та Вовчанської громад, де тривають бої.
Через це практично паралізована робота державних установ, паспорт та інші документи доводиться отримувати у сусідніх областях.
16 травня 2024 року у Харківській області зафіксували найдовшу від початку війни повітряну тривогу: вона тривала 16 годин і 33 хвилини.