У Харківській області шукають нелегальних працівників
За одного нелегального працівника передбачений штраф у розмірі 60 000 гривен.
З 1 липня Державна служба України з питань праці та Державна податкова служба починають перевірки установ на незадекларованих співробітників. Про це повідомили в Головному управлінні Держпраці в Харківській області.
Держпраці проводить інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування і ризики використання незадекларованої праці серед роботодавців з найвищим ризиком використання незадекларованої праці.
Як повідомили в Держпраці, за шість місяців цього року інспектори праці поінформували понад 62 000 роботодавців і їх співробітників про переваги офіційного працевлаштування, в тому числі в галузях торгівлі (36 000 чоловік), сільського господарства (6000), транспорту (6000) і організації харчування (3000). Тепер займуться тими, хто не працевлаштував співробітників, незважаючи на інформаційну кампанію
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Хто з жителів Харківської області найчастіше залишається безробітним
"Під час другого етапу роботи інспекції в полі зору співробітників Держпраці і Державної податкової служби будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію і продовжують ухилятися від декларування найманих працівників", — пояснили в Держпраці в Харківській області.
Відповідно до закону, інспектори можуть прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день і перевірити оформлення трудових відносин. Їм дозволено безперешкодно проходити до виробничих, службових і адміністративних приміщень роботодавців, ознайомлюватися з документами, спілкуватися із співробітниками та представниками роботодавця, задавати їм питання і отримувати пояснення.
За незадекларованих співробітників інспектори притягують до відповідальності. Згідно ст. 265 Кодексу законів про працю України, за нелегальних працівників, підміну трудового договору про стаж, виплату зарплати в конверті, виплату винагороди співробітнику без нарахування податку та використання праці працівника повний день при оформленні його на неповний день, передбачений штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, що в 2021 році складає 60 000 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На підприємстві в Харківській області зникли трудові книжки співробітників
Якщо правопорушення вчинено повторно протягом двох років, то роботодавцю доведеться заплатити 30 мінімальних зарплат за кожного співробітника, тобто 180 000 гривен.
Як писав KHARKIV Today, навесні в Харківській області перевіряли заправки. У кожній області створили міжвідомчі групи, які інспектували автозаправні станції. Метою було припинення нелегального обороту палива.