Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 червня, 2021 - 16:15

На підприємстві в Харківській області зникли трудові книжки співробітників

Фото: Insider news
Щоб привернути увагу до своєї проблеми, потерпілі перекрили трасу.

Після того, як працівники підприємства відкрито заявили про свою проблему, їм почали погрожувати.

Майже сто співробітників державного підприємства "Дослідне господарство "Аграрне" Інституту рослинництва імені Юр'єва в селі Веселе Савінської громади Ізюмського району залишилися без трудових книжок. Також пропали особисті справи співробітників і вся документація підприємства. Документи зникли при зміні керівництва.

"Тільки порожні ящики з-під трудових залишилися", — розповіли співробітники підприємства.

Історія почалася наприкінці минулого року з призначенням нового директора підприємства. Попередній директор Андрій Ширяєв не погодився зі звільненням і через суд оскаржив призначення нового керівника Миколи Колесника. Поки йшла боротьба за крісло керівника, постраждали підлеглі. В кінці травня в приміщенні, де знаходиться підприємство, змінили замки, а сейф виявився порожнім. Пропала і трудова книжка нового керівника.

"У нас всі співробітники у віці кому за 40, молоді як такої немає. У цьому році кілька людей повинні вийти на пенсію. Багато працювали в різних організаціях. Є люди, які працювали в Донецькій області, зараз це непідконтрольна Україні територія. Так, з 2004 є інформація — пенсійне страхування, але до цього ж теж був стаж. Особисто у мене з 1985 року трудовий стаж почався ", — розповіла головний бухгалтер підприємства Ольга Григорівна.

Юрист каже: що більше записів було в трудовій книжці, тим більше і довше людині необхідно збирати цю інформацію. Кожен конкретний випадок потрібно розглядати індивідуально. Процес відновлення трудової — складний і довгий, але без цього не обійтися.

Староста села Наталія Остапчук розповіла KHARKIV Today: щоб хоч якось допомогти людям, які залишилися без трудових, в село запросили фахівців Пенсійного фонду. Вони обіцяли проконсультувати всіх бажаючих.

У відділі комунікацій поліції Харківської області KHARKIV Today повідомили, що відкрили кримінальну справу за ч.1 ст. 357 Кримінального кодексу України (викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження або приховування).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Харкова виходять на протест через розбиту дорогу

У пресслужбі Харківської обласної прокуратури кажуть, що допитали ряд співробітників фірми, слідство йде.

Поки немає ніяких результатів: ані трудових книжок, ані винного. Постраждалі, щоб звернути увагу на свою проблему, перекривали трасу Київ — Харків — Довжанський. Співробітники підприємства ходили по пішохідному переходу, пропускаючи автомобілі з дітьми, хворими людьми і машини спецтранспорту. Акція відбулася в минулі вихідні. Не виключено, що протест повторять цієї суботи

Як стало відомо KHARKIV Today, після того, як потерпілі стали відкрито заявляти про ситуацію, що склалася і просити допомоги у вирішенні проблеми, їм почали надходити погрози від невідомих людей. Їх намагаються залякати фізичною розправою і кримінальними справами.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.