Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У "чорнобильській" лікарні почнуть закачувати кисень для прийому пацієнтів з коронавірусом

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Медустанова готується знову надавати допомогу хворим на COVID-19.

У лікарні є 140 ліжок, підключених до стаціонарного кисню.

З 1 жовтня обласний диспансер радіаційного захисту населення, який у народі називають "чорнобильська" лікарня, знову буде приймати пацієнтів з COVID-19. Про це повідомили у Харківській облдержадміністрації.

"На сьогодні на території Харкова та Харківської області є 13 ковідних лікарень. Прийнято рішення, що на цьому тижні буде відкрито ще "чорнобильську" лікарню та пологовий будинок №2 у Харкові. У "чорнобильській" лікарні ми відкриваємо 170 ковідних ліжок, 140 з яких обладнані стаціонарним киснем", — розповів тимчасовий виконувач обов'язків голови ХОДА Олександр Скакун.

За словами виконувача обов'язків директора "чорнобильської" лікарні Ірини Пирогової, проходить підготовчий процес до прийому пацієнтів з коронавірусом. Зокрема — з корпусу, де будуть лікувати хворих на COVID-19, переводять інших пацієнтів.

"Ми переводимо їх до 3-го корпусу — хто виписується, хто буде доліковуватися. Також готуємо реанімацію для прийому пацієнтів", — уточнила Ірина Пирогова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова хвиля коронавірусу. Харківська область вийшла на перше місце в Україні

Також вона зазначила, що вже завтра закачають кисень в одну з двох кисневих ємностей, що знаходяться на території лікарні.Питання закачування киснем другої і укладення договорів з постачальниками також вирішуються.

Ірина Пирогова додала, головну допомогу, яку зараз потребує лікарня, — це кадрове забезпечення. Насамперед потрібні анестезіологи та терапевти.

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк розповів, що у медустанові сформували сім ковідних бригад, поки цього вистачить. На території "чорнобильської" лікарні є дві кисневі бочки, загальною ємністю 6 тонн, у попередні хвилі цього запасу на 140 ліжок вистачало.

"Медичний заклад додали до реєстру, наступний крок — укладення контракту з Національною службою здоров'я України, сьогодні-завтра", — пояснив чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки класів пішло на самоізоляцію у харківських школах

За словами Черняка, у регіоні є близько 1500  вільних ліжок у лікарнях, які приймають пацієнтів з коронавірусом. У цих лікарнях шукають внутрішній резерв, щоб додати місця для хворих на COVID-19.

"Виходячи з того, що дві лікарні ми додали, у нас є 3295 ліжок — загальна госпітальна база. З них зайнято було 1944. У Харкові близько 200 ліжок були вільними на ранок у міських лікарнях. Обласні лікарні, розташовані у Харкові — фактично 1000 ліжок, з яких зайнято 634. Інші лікарні знаходяться у районах області ... І до Куп'янська веземо (пацієнтів з Харкова), як возили у попередній період, у цьому ми не бачимо ніякої проблеми, тому що у Харківській області єдина госпітальна база", — повідомив заступник голови ХОДА.

Черняк уточнив, у районах області та громадах відсоток навантаження менший, ніж у Харкові. Тому приймають рішення, спілкуються з Міністерством охорони здоров'я, щоб на території Харкова додатково додавати лікарні для пацієнтів з коронавірусом для надання допомоги ближче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економісти зробили прогноз, коли Харків опиниться у "червоній" зоні карантину

Нагадаємо, 27 вересня було прийнято рішення про розширення госпітальної бази для лікування коронавірусу в Харківській області. З 1 жовтня з резерву в основні повернуть так звану "чорнобильську" лікарню на вулиці Новгородській, яка буде приймати хворих на COVID-19, і пологовий будинок №2 на вулиці Чигирина, де зможуть лікувати вагітних і породіль з цим діагнозом.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.