Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Тестувати майбутніх чиновників на знання української мови почали у Харкові

Фото: ХОГА
Розпочав роботу центр оцінювання рівня володіння українською мовою.

У Харкові відкриють десять таких центрів.

Сьогодні, 29 липня, у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна почалися перші тестування оцінювання рівня української мови. Про це розповів заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, співавтор Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" Роман Семенуха.

Пройти тут тест можуть претенденти на посади у органах місцевого самоврядування та у державних органах влади, а також ті, хто хоче отримати українське громадянство. Перші категорії проходять тестування безкоштовно, останнім необхідно заплатити за це 500 гривень.

У ХОДА розповіли, що у регіоні відкриють близько десяти подібних центрів. Кажуть, що цього буде достатньо. Їх відкриють на базі вишів, де є необхідна матеріально-технічна база. Найближчим часом почати тестувати охочих обіцяють ще у декількох університетах.

"Сьогодні-завтра пройдуть перші іспити. Вони тривають дві години і складаються з чотирьох частин. Ми розуміємо, що не задовольнимо попит двома іспитами, тому найближчим часом відкриються такі центри ще у п'яти навчальних закладах. Зараз відгукнулися Національний педагогічний університет імені Сковороди, університет цивільного захисту, інженерно-педагогічна академія, університет радіоелектроніки та фармацевтичний університет", — розповів Роман Семенуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: у Харкові театри шукають гроші на переклад вистав

Також тестування у ХНУ імені Каразіна пройдуть у п'ятницю, 30 липня.

Як повідомляв KHARKIV Today, перший центр з'явився у рамках реалізації нового етапу норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Тепер претенденти на посаду державних службовців і керівники освіти всіх форм власності  повинні мати сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.