Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Терехов просить більше не об'єднувати харківські виші

Мер звернувся до Міністерства освіти.

У Харкові обговорили наміри Міністерства освіти і науки України об'єднати харківські виші.

У середу 24 січня на засіданні Спілки ректорів Харківської області мер Харкова Ігор Терехов висловився щодо приєднання Української інженерно-педагогічної академії і Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди до ХНУ ім. Каразіна, та Харківського національного автомобільно-дорожнього університету — до Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". До засідання дистанційно долучився заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи залишиться Сковорода? У Харкові планують об'єднати два університети

На думку мера Харкова, попереднє об'єднання харківських вишів (імовірно, йдеться про створення ДБТУ на базі чотирьох вишів) довело, що це не ефективно, і можливе об'єднання ще кількох вишів, що пропонує Міносвіти, матиме негативні наслідки щодо розвитку освіти міста. Терехов просить Міносвіти не об'єднувати виші, оскільки бачить це нераціональним, та прислухатися до думки представників закладів вищої освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Об'єднання, від якого можна відмовитись? Ще один харківський університет — у зоні ризику

"Я звертаюся до міністерства з проханням враховувати думку самих вишів і суспільства в цілому. Об'єднувати університети Харкова зараз — нераціонально і передчасно. Не треба вирішувати за нас, користуючись залишковим принципом, — цей шлях веде в нікуди", — сказав Терехов.

Як писав KHARKIV Today, раніше голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що у питанні приєднання Педуніверситету до ХНУ ім. Каразіна та ХНАДУ — до "ХПІ" все буде залежати від того, як пройдуть зустрічі з колективами, а також від об'єктивних показників набору абітурієнтів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.