Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Свідків російських злочинів на Харківщині просять звертатися до правоохоронців

Фото: Харківська обласна прокуратура
Злочини проти мирних мешканців уже фіксують у Липецькій та Вовчанській громадах, де ворог проводить наступ.

Свідків і постраждалих від російських військових просять повідомляти про злочини.

Під час нового наступу на півночі Харківської області російські окупанти вчиняють злочини проти мирних мешканців. Від 10 травня жителі Липецької та Вовчанської громад звертаються до правоохоронців із заявами про такі злочини. Подати заяву можна прокурорам або слідчим Служби безпеки України чи Національної поліції, які перебувають біля транзитного центру для евакуйованих.

"З метою фіксації вказаних злочинів прокурори, слідчі СБУ та Національної поліції працюють поряд із транзитним центром для осіб, евакуйованих із зони бойових дій на території Липецької та Вовчанської ОТГ. Якщо ви стали свідками або потерпілими від російських злочинів, ви можете звернутися у вказаному центрі безпосередньо до прокурорів та слідчих", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Окрім того, заяви про російські злочини приймають:

  • за номером гарячої лінії Харківської обласної прокуратури — (057)732-02-44,
  • за електронною адресою Харківської обласної прокуратури — zvern@khar.gp.gov.ua,
  • у Telegram-боті Харківської обласної прокуратури Stop Russian War Kharkiv,
  • за номером телефону поліції — 102.

Як писав KHARKIV Today, вже відомо про кілька злочинів росіян на півночі Харківщини. Зокрема, у перший день наступу росіян у Вовчанську 10 травня зникли двоє київських волонтерів. За словами свідків, їх розстріляли російські військові.

У неділю 12 травня загарбники відстрелили палець 74-річному жителю Вовчанська. Чоловік каже, що росіяни вдерлися до нього додому та відкрили вогонь.

14 травня російський військовий упритул застрелив мешканця села Стариця у Вовчанській громаді. Також окупанти викрали у цьому селі ще одного цивільного.

Сьогодні, 16 травня, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що окупанти не дозволяли жителям Вовчанська виїжджати та стали викрадати їх і брати у полон, деяких розстрілювали.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.