Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суддя частково скасував підозру харківському нардепу

Фото з особистого блогу А. Одарченка.
Справу щодо хабаря Андрія Одарченка скоро мають скерувати до суду.

Суддя Вищого антикорупційного суду частково скасував підозру народному депутату Андрію Одарченку, який давав хабар у біткоїнах.

Суддя ВАКС Олег Ткаченко прибрав із тексту підозри Одарченку два слова, а саме словосполучення "особливо тяжке", пише Центр протидії корупції.

"Річ у тім, що у тексті підозри в одному реченні детективи і прокурори використали словосполучення "Одарченко вчинив особливо тяжке кримінальне правопорушення" замість "Одарченко вчинив тяжке кримінальне правопорушення". Опис обставин справи у підозрі вказано правильно. Сама кваліфікація теж вказана правильно (ч.4 ст.369 КК України) – тяжкий корупційний злочин, за який можуть посадити на 10 років з конфіскацією. Зазначена у тексті підозри фраза про "особливо тяжке правопорушення" з одночасною кваліфікацією дій нардепа за ч.4 ст.369 Кримінального кодексу України і правильним описом фактичних обставин справи якби очевидно натякає на банальну описку в тексті. Більше того, у листопаді минулого року ВАКС вже перевіряв обґрунтованість підозри Одарченка, і тоді судді відправили нардепа під варту з альтернативою застави в 15 млн грн. Згодом це рішення підтримала апеляція", — повідомляє ЦПК.

Нагадаємо, Одарченка затримали у Києві 21 листопада 2023 року. Нардеп хотів підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафу Найєма. Він пропонував йому хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 000 доларів. Гроші з Фонду перерахували. Після цього Одарченко відправив на криптогаманець Найєма, який став викривачем, першу частину хабаря — 10 000 доларів. У Національному антикорупційному бюро зазначили, що це був перший криптовалютний хабар в історії антикорупційних органів.

У листуванні з Найємом, яке відбувалося у секретному чаті, Одарченко говорив, що не вірить у Харків і місто доведеться віддати Росії.

22 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про міру запобіжного заходу Одарченку. Йому призначили тримання під вартою до 20 січня 2024 року, однак дали право внести заставу у розмірі 15 мільйонів гривень. Наступного дня стало відомо, що Одарченко вийшов зі слідчого ізолятора під заставу. Того ж дня, 23 листопада, Одарченка виключили із партії "Слуга народу". Нардеп продовжує ходити на засідання ВР.

11 січня 202 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України завершили розслідування по справі Одарченка. Невдовзі справу мають скерувати до суду.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.