Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд виніс вирок харківській нардепці

Фото: parlament.ua
Анна Колісник не задекларувала майно на понад чотири мільйони гривень.

Анну Колісник визнали винною, однак від покарання звільнили.

24 березня Вищий антикорупційний суд виніс вирок харківській народній депутатці від партії "Слуга народу" Анні Колісник. Її визнали винною у недостовірному декларуванні та призначили 44,2 тисячі гривень штрафу й позбавили права обіймати посади, пов'язані зі здійсненням функції представника влади в органах державної влади на один рік. Однак від покарання звільнили, повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, у зв’язку зі спливом строку для притягнення до відповідальності, який завершився 17 березня 2023 року.

"Водночас, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49, ч. 5 ст. 74 КК України суд звільнив особу від покарання у зв'язку із закінченням строків давності", — повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Вирок нардеп може оскаржити протягом 30 днів із дня його проголошення. У САПі розповіли, що 3 березня Анна Колісник не з'явилася на засідання суду. Вищий антикорупційний суд визнав 24 березня причини її неявки неповажними та наклав грошове стягнення.

У суді прокурор довів, що Колісник умисно не вказала у декларації, яку подала за 2020 рік, дві квартири у Києві вартістю понад 3,5 мільйона гривень і автівку, на які мала право користування, а також права власності на нежитлові приміщення у Харкові.

"Загалом народний депутат не задекларувала рухоме та нерухоме майно на загальну суму понад 4,4 мільйона гривень, що більш ніж у 500 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб, чим порушила вимоги пп. 2, 3 ч. 1 ст. 46 Закону України "Про запобігання корупції", — зазначили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Підозру Колісник отримала у жовтні 2022 року. Анну Колісник визнали винною за ч. 1 ст. 366-2 (декларування недостовірних відомостей) Кримінального кодексу України.

Як пише Харківський антикорупційний центр, Анна Колісник пояснила Національному агентству з питань запобігання корупції, що загубила документи щодо наявності в неї 25% власності на нежитлові приміщення у Харкові, тому некоректно заповнила декларацію. Однак НАЗК це не прийняло, оскільки цю інформацію можна знайти у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Квартири у Києві Колісник "забула" вказати, оскільки, за її словами, давно ними не користувалася.

Нагадаємо, Колісник не з'явилася на засідання суду й 14 лютого. Тоді Вищий антикорупційний суд наклав на неї штраф. Адвокати пояснили неявку Колісник тим, що у мами Колісник стався гіпертонічний криз і тому їхня підзахисна поїхала до неї у Лебедин.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.