Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківську депутатку судитимуть за недостовірні дані в декларації

Фото: Facebook
Обвинувальний акт стосовно нардепки Анни Колісник скерували до Вищого антикорупційного суду.

Парламентарці загрожує кримінальна відповідальність за "забуте" майно. 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції і результатами дізнання детективів Національного антикорупційного бюро України 21 жовтня скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно народної депутатки за обвинуваченням в умисному внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації. Про це повідомили у НАЗК.

"Підставою для досудового розслідування стали матеріали НАЗК. НАЗК скерувало обґрунтований висновок до НАБУ 30 липня 2021 року. Народна депутатка не задекларувала рухоме та нерухоме майно на загальну суму понад 4,4 мільйона гривень. Це більш ніж у 500 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб (порушення вимог пп. 2, 3 ч. 1 ст. 46 Закону України "Про запобігання корупції")", — пояснили там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський податківець заплатить мільйони за надлишки нерухомості

Обвинувальний акт за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (умисне декларування недостовірної інформації (у редакції, чинній до 21.07.2021) скерували до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Санкція статті передбачає:

  • штраф від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;
  • обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначимо, Вищий антикорупційний суд вже призначив склад суду у справі, де обвинувачена — Анна Колісник. 

Нагадаємо, нардеп у декларації за 2020 рік не вказала дві квартири у столиці загальною вартістю понад 3,5 мільйона гривень та автомобіль, які перебували у неї у користуванні. Також парламентар не внесла відомості про нежитлові приміщення, розташовані в Харкові, що належать їй на праві власності. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.