Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд арештував майно 13 харківських підприємств, підконтрольних Росії

Арештовано майно на суму понад 40 мільйонів гривень.

Правоохоронці знайшли підприємства, які не сплачували податки і легалізовували гроші, проводячи фінансові операції із російськими компаніями-засновниками.  

Київський районний суд Харкова наклав арешт на рухоме та нерухоме майно, а також корпоративні права, на загальну суму понад 40 мільйонів гривень, тринадцяти приватних підприємств, які опосередковано сприяють війні Російської федерації проти України. Їхні засновники та кінцеві бенефіціари — громадяни й юридичні особи країни-агресора. Про це 5 липня повідомили в управлінні Служби безпеки України у Харківській області. 

"Кожне з них перераховує отримані в Україні прибутки на рахунки материнських компаній, які у свою чергу сплачують податки до державного бюджету РФ. Це компанії з різних галузей: вони займаються торгівлею паливом, продуктами харчування, тютюновими виробами, виробництвом побутової техніки, медичним обладнанням тощо", — пояснили там.

За даними Харківської обласної прокуратури, службові особи низки підприємств, засновниками яких є представники Росії, легалізували отримані внаслідок несплати податків грошові кошти шляхом проведення фінансових операцій із компаніями-засновниками країни-агресора. Також діяльність засновникiв та службових осiб вищезазначених підприємств на цей час може бути спрямована на заподіяння шкоди економічній безпеці України, фінансування дій з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади.

Заходи здійснені у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені у великих розмірах). Наразі триває передача активів в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Нагадаємо, наприкінці червня у Харкові наклали арешт на бізнес, пов'язаний із Росією та Білоруссю.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.