Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Справу харківського нардепа передали до суду: його судитимуть за роботу на Росію і шахрайство

Дмитро Святаш. Фото: "Дзеркало тижня"
Завершено досудове розслідування щодо Дмитра Святаша.

Дмитро Святаш узяв кредит і, підробивши документи, не віддав майно під заставою. Потім утік до Росії та закликав співпрацювати з окупантами.

До суду направили обвинувальний акт щодо харківського народного депутата IV-VIII скликань Дмитра Святаша. Його обвинувачують за шістьма статтями.

Як установили слідчі, Святаш користувався своєю політичною посадою та керував однією з найбільших в Україні бізнес-структур, що займалася продажем транспорту. Він був кінцевим бенефіціаром групи підприємств АІС (понад 90 юросіб), узяв у банку кредит на 50 мільйонів доларів. Під заставу віддав близько 200 об'єктів нерухомості та корпоративні права.

Однак коли настав час віддавати кошти, Святаш підробив документи, записав майно на інші суб'єкти підприємництва, які контролював, та звільнив майно під заставою. Збитки від дій Святаша склали 1,1 мільярда гривень.

Правоохоронці оголосили Святаша у розшук. У 2019 році він виїхав у Росії, де і переховувався. Під час повномасштабного вторгнення агітував співпрацювати із загарбниками і мав стати гауляйтером Харкова у випадку, якщо місто було би окуповане росіянами.

"У серпні 2022 року після захоплення частини території країни збройними силами рф обвинувачений розмістив на своїй сторінці у соцмережі пост, у якому закликав до зміни територіальної цілісності України, колабораційної діяльності та співпраці із окупаційною владою рф", — розповіли в Офісі генерального прокурора.

Під час слідства суд арештував майно та активи Святаша на суму понад 600 мільйонів гривень. Їх уже передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Щодо Святаша проводили спеціальне досудове розслідування, оскільки він перебуває у розшуку.

Святаша обвинувачують за ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, шахрайство, підроблення документів та легалізація майна, одержане злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у квітні 2022 року заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм написав у соцмережах, що у Кремлі готували кандидатуру майбутнього гауляйтера Харкова, яким мав би стати Дмитро Святаш, колишній депутат-регіонал та довірена особа Віктора Януковича у 2004 році. Він мав дочекатися окупації Харкова, а потім з'явитись у місті.

Як писав KHARKIV Today, слідчі встановили, що Дмитро Святаш отримував розвідувальну інформацію через "партійні" зв'язки на Харківщині та передавав її окупантам. Тут на нього працювали кілька завербованих інформаторів, які здавали позиції ЗСУ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.